Prezenty dla Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to święta, które są bardzo ważne w każdej rodzinie. Obchodzimy je z wyjątkową starannością, by nasi najbliżsi mogli poczuć się jeszcze bardziej docenieni nie tylko na co dzień, ale i od święta. Najlepszą formą obdarowania dziadków jest oczywiście poświęcenie im czasu i spędzenie go w nietypowy sposób.

Najlepsze prezenty na dzień Babci i Dziadka

Wspólne wyjście, niespodzianka, albo po prostu rodzinne rozmowy w przytulnej atmosferze. Takie chwile zapadają w pamięć i trafiają prosto w serce. Aby czas spędzony z dziadkami w czasie ich świąt celebrować jeszcze milej, warto zamówić spersonalizowane prezenty, które pomogą podkreślić te szczególne okazje. Upominki stanowią ciepły gest w stronę dziadków. Cukierki na Dzień Babci i Dziadka zapewnią także słodkie chwile przyjemności oraz pozwolą poczuć się wyjątkowo. Krówki zapakowane w spersonalizowane etykietki z imionami dziadków lub dedykacją z okazji ich święta, będą świadczyły o pamięci oraz staraniu.

 

Dzień Babci oraz Dzień Dziadka to dwa święta, które dziś zazwyczaj traktujemy całościowo i celebrujemy je wspólnie. Warto jednak pamiętać o tym, by uczcić każde z dziadków w sposób wyjątkowy, by mogli poczuć się docenieni jeszcze bardziej niż na co dzień. Upominek w postaci cukierków na Dzień Babci i Dziadka, a także kwiaty oraz miło spędzony czas we wspólnym gronie sprawią, że ten czas będzie wyjątkowy zarówno dla dziadków, jak i wnucząt. 

Dzień Babci i Dziadka. Jak go uczcić?

 

Dzień Babci i Dziadka to dwa dni w roku, podczas których w szczególny sposób okazujemy swoim najbliższym wdzięczność za lata troski i opieki, rozpieszczanie i zainteresowanie. 21 i 22 stycznia każdego roku możemy sprawić swoim dziadkom wyjątkową przyjemność poświęcając im swój czas, jak i obdarowując drobnymi upominkami. Jak świętować Dzień Babci i Dziadka oraz w jaki sposób obdarować najbliższych?

 

Dzień Babci – niebanalne święto rodzinne

Dzień Babci to szczególny dzień w roku, podczas którego okazujemy tej wyjątkowo bliskiej osobie szczerą wdzięczność za nauki, opiekę, troskliwość, rozpieszczanie, ale przede wszystkim za  obecność w naszym życiu. Gdy wnuki są małe, zapraszają ukochane babcie na przedstawienia przedszkolne lub szkolne i wręczają im własnoręcznie wykonane laurki. Natomiast starsze wnuki składają ciepłe życzenia, przynoszą bukiety kwiatów, słodkości i upominki. Jaki prezent na Dzień Babci będzie najbardziej trafiony? Jednym z najbardziej uniwersalnych i zarazem pewnych upominków będą cukierki na Dzień Babci i Dziadka. Słodycze z pewnością dadzą wiele przyjemności, a jeżeli zostaną jeszcze specjalnie spersonalizowane, to radość będzie tym większa. Cukierki z etykietkami dedykowanymi babciom z imiennymi napisami lub ogólnymi adnotacjami o Dniu Babci i Dziadka pozwolą poczuć się im wyjątkowo.

Celebrujmy Dzień Dziadka

Dzień Dziadka, mimo że powstał później niż święto babci jest równie istotny. Dziadkowie tego szczególnego dnia mogą usłyszeć wyjątkowo ważne słowa, poczuć się potrzebni i docenieni jeszcze bardziej niż na co dzień. Każdy dziadek z pewnością marzy o tym, by wnuki wyraziły swoje uczucia w sposób otwarty, poświęciły swój czas oraz zainteresowanie. Dzień Dziadka pozwala na celebrowanie relacji, na które pracujemy każdego dnia w roku. Aby uczcić nie tylko te silne więzy, ale także poświęcenie i zaangażowanie dziadków, warto ich obdarować słodkimi upominkami, które dadzą wiele przyjemności podczas wspólnie spędzanych chwil. Taki gest nie tylko będzie symboliczny, ale da przy okazji autentyczną radość i przyjemność.

Skąd się wzięła tradycja Dnia Babci i Dziadka?

Prezent dla babci i dziadka powinien być wyjątkowy, by sprawić przyjemność i pięknie uhonorować to wyjątkowe święto. Jednak skąd w zasadzie wzięła się tradycja obchodzenia Dnia Babci i Dziadka? W Polsce Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka dnia następnego, czyli 22 stycznia. W niniejsze święta wnuki mają okazję nieco bardziej oficjalnie niż na co dzień podziękować swoim dziadkom za trud włożony w wychowanie, poświęcony czas i zaangażowanie, troskę, zabawę oraz przekazywaną wiedzę. Zazwyczaj okazywana wdzięczność ma formę upominkową, co pozwala na wyrażenie uczuć w zmaterializowanej formie. Coraz chętniej wybierane w tym celu są krówki na Dzień Babci i Dziadka. Takie cukierki ze spersonalizowaną etykietą pozwalają poczuć się wyjątkowo osobom obdarowanym.

Pomysł utworzenia święta w naszym kraju pojawił się w 1964 roku, a jego datę zawdzięczamy Mieczysławie Ćwiklińskiej, znanej gwieździe kina i teatru. Redakcja „Expressu Poznańskiego” wręczyła jej tort oraz kwiaty, by uhonorować jej dokonania i zasługi ustanawiając tym samym ten dzień – Dniem Babci. Tradycja ta została podtrzymana następnie przez „Express Wieczorny”. W latach kolejnych także dziadkowie mogli zostać wyróżnieni, gdyż  powstał zwyczaj obchodzenia Dnia Dziadka – 22 stycznia, dzień po Dniu Babci. Wskazuje się także, że święto dziadków mogło zostać przyniesione do naszego kraju najprawdopodobniej z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *