Prezenty na komunię i chrzciny, które będą wspaniałymi pamiątkami

Wielu rodziców, niebawem po narodzinach maleństwa, decyduje się je ochrzcić. Za kilka lat dziecko idzie do komunii. Te dwie ważne i uroczyste okazje w życiu całej rodziny wymagają wyjątkowej oprawy, ale są też okazją do podarunków. Jaki medalik na chrzest i inne prezenty wybrać, aby po latach były piękną pamiątką?

Obie okazje to spotkania najbliższej rodziny, aby świętować wstąpienie dziecka do wspólnoty chrześcijańskiej. Chrzest to jedna z okazji, które wiążą się z wieloma tradycjami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Zgodnie z tradycją należy podarować maluszkowi symboliczny prezent, który upamiętni te wydarzenia. Co jednak wybrać?

Medalik na chrzest jako prezent 

Biżuteria: medalik na chrzest. Warto przemyśleć tę kwestię, gdyż dziecko jest jeszcze na tyle małe, że nie ucieszy się z eleganckiego upominku. Mimo to taki prezent jak złoty medalik na chrzest będzie ważnym symbolem i pamiątką. To najpopularniejszy wybór – można zdecydować się na klasyczny wzór, czyli krzyż, podobiznę wybranego świętego, anioła itd.

Warto wykonać na nim również grawer, imienną dedykację, a ponadczasowy krzyżyk na łańcuszku będzie przypominał o podniosłej chwili. Personalizacja to świetny pomysł, jeśli chcemy podarować coś symbolicznego, o ważnym znaczeniu. Taki drobny upominek można podarować zarówno dziewczynce, jak i chłopcu.

Upominki zgodne z tradycją. Zgodnie z tradycją rodzice chrzestni mają obowiązek kupienia w prezencie dwóch przedmiotów – ojciec chrzestny powinien podarować dziecku świecę chrzcielną, a matka chrzestna – białą szatkę.

Obrazki. Innym tradycyjnym prezentem są obrazki z podobiznami wybranych świętych, wykonane ze szlachetnych kruszców – zwykle srebra i złota. Można powiesić je na ścianie, ustawić w stylowej ramie na szafce lub schować na pamiątkę. Dawniej były równie popularne jak medalik na chrzest czy krzyżyk na cienkim łańcuszku. Biżuteria, obrazki i inne dewocjonalia to tradycyjne i popularne upominki na chrzciny, ale można też wybrać bardziej nowoczesne prezenty.

Inne pomysły. Można też zdecydować się na tradycyjny album fotograficzny lub cyfrową ramkę, bon na sesję zdjęciową lub wycieczkę. Mogą to być również ubranka i akcesoria dla dziecka – jak np. kocyk – oraz tekstylia (komplet pościeli, poduszki dekoracyjne itd.), zabawki, książki lub skarbonka.

Można też zdecydować się na zakup praktycznych i droższych prezentów, aby odciążyć finansowo rodziców – mogą to być m.in. fotelik samochodowy, kojec dla dziecka czy nosidełko. Warto skonsultować taki zakup z rodziną, aby wybrać prezent zgodnie z aktualnymi potrzebami maluszka.

Prezenty na komunię

Dziecko w tym wieku zwykle dokładnie wie, jakiego prezentu pragnie. Można wybrać biżuterię – np. klasyczny łańcuszek i bransoletkę dla dziewczynki, ale zwykle jest ona dodatkiem do innego upominku. Modne są m.in. akcesoria i sprzęty sportowe – jak rolki, hulajnoga czy longboard – a także kursy językowe i nowoczesne urządzenia elektroniczne na czele ze smartfonem oraz smartwatchem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *