Przygotuj swoją skórę na zimę

Zima za pasem. Przed nami Święta Bożego Narodzenia, Sylwester i karnawał, a co za tym idzie rodzinne spotkania, imprezy oraz wyjazdy. Niestety jest to bardzo trudny okres dla naszej skóry, którą codziennie narażamy na oddziaływanie wielu negatywnych czynników – wiatru, mrozu czy centralnego ogrzewania. Aby dobrze wyglądać i zadbać o zdrowie własnej skóry, powinniśmy zacząć działać już teraz, najlepiej z Kliniką Beauty Duty.

Nasza skóra podąża za zmiennymi porami roku. Rozkwita wiosną, promienieje latem i niestety osłabia się jesienią, żeby ostatecznie borykać się z zimowymi mrozami. Zmienna temperatura, wiatr, opady deszczu i śniegu, a także brak słońca – to wszystko powoduje, że skóra naszej twarzy jest bardzo osłabiona i pojawiają się na niej oznaki zmęczenia. Dlatego potrzebna jest jej regeneracja, odpowiednie odżywianie i pielęgnacja dostosowana do zimowych warunków.

Jak dbać o skórę zimą?

Na dobry początek zimowych przygotowań, powinniśmy się pozbyć z naszej twarzy pozostałości lata, czyli martwego naskórka. To właśnie przez jego obecność nasza skóra nie wchłania optymalnie składników odżywczych pochodzących z kremów i balsamów, które stosujemy na co dzień. Idealnym rozwiązaniem kłopotów z martwym naskórkiem jest peeling chemiczny lub enzymatyczny, jaki stosujemy w klinice Beauty Duty. Polega on na dobraniu indywidualnie do potrzeb klienta odpowiedniego zestawu kwasów i enzymów roślinnych, które po nałożeniu na twarz usuwają zanieczyszczenia i obumarłe komórki naskórka. Dzięki temu lepiej wchłaniają się składniki odżywcze, a nasza cera staje się świeża, wygładzona i nabiera młodzieńczego blasku. W ofercie kliniki znajduje się szeroki wachlarz peelingów i zabiegów terapeutycznych DermaQuest.

Kolejnym krokiem, aby zabezpieczyć się przed zmienną zimową pogodą, jest nawilżanie i odżywianie skóry. Na co dzień możemy w tym celu stosować sera i kremy ze składnikami aktywnymi, takimi jak witamina A i E. Eksperci z naszej kliniki wskazują też, żeby nie bać się w tym okresie nakładania na twarz kremów tłustych oraz innych podobnych środków, jak oleje z migdałów i konopi, które uchronią naszą skórę przed wpływem mrozów. Warto pamiętać również o kremach ochronnych, stosowanych przed wyjściem z domu.

Najlepsza ochrona dla skóry zimą

Poza codzienną pielęgnacją skóry twarzy nie możemy zapominać też o zabiegach pielęgnacyjnych. Beauty Duty ma w swojej ofercie cały wachlarz zabiegów terapeutycznych, dzięki którym nasza skóra będzie zimą piękna i zdrowa. W klinice możemy poddać się m.in. infuzji tlenowej DermaOXY, wykonać zabieg bankietowy Geneo, dzięki którym ujędrnimy, odmłodzimy i dotlenimy naszą skórę. Eksperci Beauty Duty przeprowadzają również całą gamę zabiegów, dzięki którym nasza twarz będzie bardziej odporna na zimową pogodę, a także po prostu zdrowsza i piękniejsza.

Profesjonalne zabiegi w klinice Beauty Duty na pewno pomogą nam uporać się z zimowymi problemami naszej cery. Konsultacja z doświadczonym kosmetologiem pozwoli dobrać najlepszą i najbardziej skuteczną terapię, by uzyskać pożądany efekt i zyskać pewność siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *