Retro – styl idealny dla Twojej kuchni

O stylu retro napisano już naprawdę wiele. Jest ponadczasowy, idealnie sprawdza się w wielu wnętrzach, nadaje pomieszczeniom w domu charakterystycznej atmosfery i jest zaskakująco często wybierany do aranżacji kuchni. Dlaczego. Zobaczmy.

 

Styl retro od wielu lat króluje na listach przebojów dekoratorów wnętrz. Ludzie cenią go za nietuzinkowe rozwiązania, znany z wielu filmów design i niepowtarzalne dodatki. Żaden inny styl nie kojarzy się z ciepłą, domową atmosferą tak jak retro.

Na czym polega styl retro?

Głównymi wyznacznikami stylu są kolory i design przedmiotów codziennego użytku. – Jeśli chodzi o kolory to dla retro charakterystyczne są pastelowe barwy, brudny róż i kolor miętowy. Natomiast design to znane wszystkim zaokrąglone krawędzie – niezależnie od tego, czy będzie to lodówka czy też toster, musi on swoim designem odwoływać się do lat 50-tych i 60-tych. Nie zapominajmy również o całej masie dodatków retro. Do wyboru mamy ceramikę – kubki, talerzyki, cukiernice, filiżanki, jak również tekstylia – a zatem cały szereg serwetek, obrusów, poszewek na poduszki czy ręczników kuchennych. – mówi doradca z serwisu retro-online.pl, oferującego całą gamę dodatków w stylu retro.

Dlaczego styl retro jest tak popularny?

Popularność retro tkwi przede wszystkim w jego uniwersalności. – Dodatki retro możemy dopasować tak naprawdę do każdego wnętrza. Sprawdzą się również w nowoczesnych kuchniach, jako element przełamujący aranżację. Nie musimy przecież od razu decydować się na całe wnętrze w stylu retro.

Retro można zatem łączyć z ultranowoczesnymi wnętrzami, aranżowanymi szkłem i chromowanymi powierzchniami. Doskonale dodatki takie będą również wyglądać z drewnem. – Warto mieszać style i stworzyć coś swojego, niepowtarzalnego – aranżację, w której jedną z głównych ról będzie odgrywać retro.

Retro to styl, który nieprzerwanie od kilku lat króluje w trendach urządzania kuchni. Jest ponadczasowy, wygodny i gwarantuje nietuzinkową atmosferę pomieszczeniom. Warto się zainteresować tym stylem, tym bardziej, że czasami wystarczą drobne dodatki, by odmienić kuchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *