Robot Roomba – czy warto kupić?

Obecnie rynek jest obfity w różnego rodzaju artykuły, które mają za zadanie znacznie ułatwić nam codzienne zadania. W ostatnim czasie, ogromną furorę robią automatyczne roboty sprzątające, które mają nam ułatwić codzienne sprzątanie. Jednym z tego typu urządzeń, jest popularny robot Roomba.

Czym jest ten robot? Jest to małe urządzenie, które w gospodarstwie domowym, spełnia funkcję odkurzacza. Tym, co wyróżnia ten robot od standardowego odkurzacza jest to, że działa on bezprzewodowo oraz samodzielnie. Urządzenie to ma kształt dysku i dzięki wbudowanym dotykowym czujnikom, może omijać chociażby te największe przeszkody. Robot Roomba, sprząta różnego rodzaju powierzchnie, takie jak drewniane podłogi, płytki, czy też dywan. Może on sprzątać do trzech godzin i przy tym nie musimy nic robić.

Robot Roomba – działanie

Sposób uruchomienia tego urządzenia nie jest kłopotliwy, ponieważ musimy jedynie wcisnąć przycisk CLEAN. Wówczas nasze urządzenie może sobie samo sprzątać, nie musimy w tym mu pomagać, a kiedy robot będzie się rozładowywał, sam wróci do stacji dokującej. Dzięki specjalnym czujnikom, jest w stanie wykryć miejsca, które są szczególnie zabrudzone. Robot Roomba, ponadto ma funkcję SPOT, dzięki czemu, możemy posprzątać jedynie miejsce, które jest zabrudzone. Jest to przydatne, kiedy na przykład rozsypie nam się cukier. Nie można nie wspomnieć o tym, że urządzenie to ma dwa filtry HEPA, które eliminują z powietrza wszelkie zabrudzenia oraz kurz. Filtry te, musimy czyścić raz na jakiś czas i wymieniać, co dwa miesiące.

Robot Roomba i jego zalety

Bez wątpienia, do jednej z największych zalet, jakimi wyróżnia się to urządzenie, jest całkowita automatyzacja procesu sprzątania. Robot ten sprząta samodzielnie i z całą pewnością, doskonale sprawdzi się, jeżeli zależy nam na sprzątaniu systematycznym. Do tego, robot ten ma możliwość połączenia z naszym smartfonem, dzięki czemu będziemy mogli uruchomić urządzenie, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy, dzięki czemu na pewno zaoszczędzimy bardzo dużo czasu. Na przykład, kiedy robot odkurza za nas nasze mieszkanie, my możemy się zrelaksować. Ogromną zaletą tego robota, jest wbudowany filtr, który zatrzymuje alergeny oraz kurz, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. W związku z tym, robot ten będzie idealnym urządzeniem dla alergików. Ponadto robot Roomba, bez problemu upora się s sierścią, dzięki czemu mogą się na niego zdecydować osoby, które mają zwierzęta domowe. Kiedy praca urządzenia jest zakończona, samo ustawia się ono na stacji dokującej i ładuje do kolejnej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *