Romantyczne oświetlenie – kobieca natura ukryta we wnętrzu

Świat kobiet rządzi się swoimi prawami. Przekłada się to praktycznie na każdą dziedzinę życia. Dzięki temu każdy dzień jest inny, a przez to w pewien sposób magiczny. A jeżeli nawet codzienność nie wydaje nam się tak kolorowa, to warto nadać trochę sztucznego światła codzienności. Bo taka zabawa kolorami w domu potrafi pozytywnie nastroić do działania!

 

Łagodna barwa żarówki

Aby stworzyć romantyczną atmosferę, warto stworzyć w domu swoistą grę świateł. Wtedy też intensywne barwy są niewskazane. Idealnie sprawdza się ciepłe światło żarówki przytłumionej transparentnym kloszem lub utworzony delikatny półmrok rozświetlany przez subtelne, punktowe lampki pełniące bardziej funkcję dekoracyjną niż oświetleniową. Można bawić się również kolorem – ciepłe odcienie, takie jak pomarańcz czy żółty pozytywnie ubarwią pomieszczenie.

Ostre światło

Lepiej go unikać. Oczywiście na co dzień rozpalenie żyrandola pozwoli nam nie stanąć na klocku lego, natomiast do stworzenia aury intymności zupełnie się nie nadaje. Nie sprawdzi się też intensywne światło padające z góry lub lampki na biurku, która na co dzień służy do czytania. Światło gwarantujące dobrą widoczność, ale przy jednoczesnym utrzymaniu atmosfery wieczoru, możemy uzyskać montując w domu kinkiety o mlecznych bądź, jeśli pasuje to do aranżacji pomieszczenia, granatowych lub czarnych, na pół prześwitujących osłonach.

Elementy niestandardowe – takich szukamy!

Kto powiedział, że lampki choinkowe należy palić tylko w grudniu. A przecież tak miło siedzi się w zimny wieczór przy choince jako jedynym źródle światła w pomieszczeniu? Warto wykorzystać lampki „choinkowe” do wystroju wnętrza. Łańcuchem światła możemy przyozdobić karnisz, szafę lub gablotkę. Również sprawdzi się w otoczeniu obrazów. Jeżeli jednak nie podoba wam się takie rozwiązanie, mogą zainteresować was kolorowe i świetliste kule. Mogą być w jednym kolorze, mogą mieć również wiele barw. Są to praktycznie dokładnie takie same lampki, jak te choinkowe, natomiast przez to, ze każda żaróweczka ma kulistą osłonkę tłumiącą strumyk światła, sprawiają wrażenie naprawdę eleganckich i klasycznych. Ich zaletą jest to, ze można układać je w różnorodne kompozycje. Zatem każdy będzie mógł stworzyć własny i niepowtarzalny styl w swoim domu.

Świece…

Nie można o nich zapominać. Światło – światłem, ale nic nie zastąpi ciepła świec… Małe tealighty czy większe świece stojące, a może takie umieszczone w świeczniku – każda sprawdzi się przy tworzeniu romantycznej atmosfery. Jedną z najprzyjemniejszych okazji do zapalenia świec, jest… kąpiel. Wanna pełna pachnącej piany, do tego lampka wina i właśnie zamiast światła łazienkowego rozpalone tealighty ułożone w szpalerek na półce. Jest to jeden z najlepszych sposobów na rozluźnienie po pełnym wyzwań dniu pracy.

Kobieta zmienną jest, tak więc powinna mieć szeroki wybór produktów, w których może wybierać i przebierać. Ciekawe propozycje możecie znaleźć na stronie centrumswiatla.pl

Jeden komentarz

  1. Światło to podstawa, tworzy nastrój i otula. Nie od dziś wiadomo, że światło potrafi dekorować. Dosłownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *