Rude włosy – jak farbować w domu

Przed farbowaniem na rudo być może będziesz musiała rozjaśnić włosy. To konieczne, jeśli masz włosy w kolorze ciemny blond, brąz lub czarnym. Dobrze poprosić o pomoc przy farbowaniu. Po koloryzacji przedłużysz trwałość rudości stosując odpowiednie szampony i odżywki.

 

Rude włosy powracają do mody bardzo często, dlatego wiele kobiet maluje je na ten kolor. Aby ładnie się prezentowały, należy dobrać odpowiedni do swojej cery odcień farby. Ważna jest też pielęgnacja po koloryzacji: szampony i odżywki do rudych włosów.

Odcień rudej farby – jak wybrać?

Zanim wybierzesz odcień, zastanów się czy do twojej urody będą pasowały ciepłe czy zimne odcienie. Szatynki powinny sięgnąć po chłodniejsze rudości, a blondynki i brązowowłose z ciepłym refleksem po te cieplejsze. Jeśli sięgniesz po farby Joanna, na pewno będziesz zadowolona. Mają bowiem w swojej ofercie szeroką paletę barw.

Kupując farbę, wybierz o ton jaśniejszą od koloru, który chcesz uzyskać. W razie nieudanego farbowania zdecydowanie łatwiej i zdrowiej dla czupryny jest przyciemnić włosy, niż je rozjaśnić.

Rozjaśnianie przed farbowaniem na rudo – czy to konieczność?

Blondynki nie będą miały problemu z pokryciem włosów rudą farbą. Nie muszą ich dekoloryzować ani rozjaśniać przed farbowaniem. Osoby o włosach – nawet ciemny blond, brąz oraz szatynki, najpierw będą musiały sięgnąć po rozjaśniacz. W innym przypadku kolor może wyjść zbyt ciemny do oczekiwanego lub możesz nie zauważyć różnicy. Można kupić rozjaśniacz, np. z firmy Joanna, który zmieni kolor na jaśniejszy nawet o 4-5 tonów. Nie zniszczy włosów, ponieważ jest delikatny. Zafarbuj włosy na rudo nawet na drugi dzień po rozjaśnianiu.

Farbowanie włosów na rudo: samemu czy z pomocą? Co robić po koloryzacji?

Jeśli masz krótkie włosy, wystarczy ci jedno opakowanie farby. Przy półdługich lub długich, lepiej od razu kupić dwa. Pamiętaj, że możesz zmieszać dwa kolory farby. Zapewni to ciekawy odcień. Przy farbowaniu najlepiej poproś kogoś o pomoc. Dzięki temu zyskasz pewność, że będziesz miała dokładnie nałożoną farbę. To istotne szczególnie w przypadku długich lub gęstych włosów. Po farbowaniu używaj szamponu, odżywki i maski, które są przeznaczone do włosów farbowanych. W ten sposób zachowasz kolor na dłużej. Na rynku są dostępne kosmetyki do rudych i czerwonych odcieni. Nie wahaj się po nie sięgnąć. Farbuj włosy tak często, jak tego potrzebują, aby odświeżyć kolor. Najbardziej odpowiednie będzie koloryzowanie co miesiąc-półtora. Możesz nałożyć farbę na same odrosty, a po pozostałej długości kosmyków tylko przeciągnąć mieszankę. Dzięki temu nie będą poddane tak silnemu działaniu farby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *