Sennik – co oznacza: ciąża, test ciążowy, kobieta w ciąży

Niekiedy w snach pojawiają się trudne do zinterpretowania znaki. Jednym z nich jest ciąża oraz tematy około ciążowe. Każdy ma swoje zdanie na temat ciąży, dlatego taki motyw przewijający się w snach może wywoływać skrajnie różne emocje i z pewnością zapada w pamięć. Na szczęście sennik wyjaśnia nawet takie sytuacje. Co oznacza ciąża? Czego symbolem w śnie może być test ciążowy? Jak można interpretować pojawienie się kobiety w ciąży?

Jak przebiegają sny o ciąży?

Podczas snu ciąża może mieć różny przebieg. Niekiedy trwa bardzo krótko lub towarzyszy jej ból, czasami staje się jedynie faktem. W niektórych snach po prostu przewija się jako jeden z wątków, może przykuć uwagę u koleżanki lub obcej kobiety. Warto zwrócić uwagę lub przypomnieć sobie szczegóły dotyczące snu: jakie emocje mu towarzyszyły oraz jak dokładnie przebiegała ciąża, by móc jeszcze dokładniej zinterpretować sen.

Co oznacza ciąża we śnie?

Fakt bycia w ciąży podczas snu, wcale nie oznacza zajścia w ciąże w rzeczywistości. Stan ten wskazuje bardziej na nadchodzące spełnienie marzeń oraz na wielkie nadzieje od życia osoby śpiącej. Ciąża w śnie rzadko kiedy ma znaczenie negatywne, jednak uwagę powinno zwrócić pojawienie się komplikacji, które wskazują na potrzebę wsparcia przyjaciół i najbliższych. Ciąża mnoga może być szczególnie korzystna dla przedsiębiorców, którzy mogą spodziewać się powielonych zysków. Bliźniacza ciąża oznacza przezwyciężenie przeciwności oraz nadchodzące zmiany. 

Czasami, zamiast stanu błogosławionego w śnie można być świadkiem porodu. Szczególnie korzystne będą narodziny orła – oznaczają one przyjście na świat silnego, mądrego i władczego dziecka. Niestety narodziny ryby mogą świadczyć o czymś zupełnie przeciwnym – przyszły potomek będzie słaby, a być może i nieuleczalnie chory.

O czym może świadczyć pojawienie się testu ciążowego?

Podczas snu zamiast ciąży, w różnych okolicznościach mogą pojawiać się również test ciążowy. Zazwyczaj wskazuje on na troski i wątpliwości kobiety, która zastanawia się, czy nie jest w stanie błogosławionym. Może też świadczyć o obiekcjach odnośnie obecnego bądź przyszłego partnera. Sam fakt kupowania testu ciążowego zapowiada wystawienie na próbę przez osobę z najbliższego otoczenia, z kolei pozytywny wynik świadczy o nadchodzącym, nowym etapie w życiu. Jeżeli test wychodzi negatywny, może wskazywać na odłożenie własnych planów lub zaniechanie pewnych czynności.

Kobieta w ciąży – na co może wskazywać?

Kobieta w ciąży również jest wyjątkowo częstym do zaobserwowania tematem. W zależności od tego, kogo ten stan dotyczy, może wskazywać na inne znaczenie:

  • ciąża przyjaciółki – wskazuje na to, że osoba śniąca prawdopodobnie zbyt mocno przejmuje się opinią innych, może oznaczać również problemy w związku czy problemy na tle miłosnym;
  • ciąża córki – zwykle ma pozytywny wydźwięk i zapowiada nadejście dobrych nowin i wydarzeń, niestety, jeżeli córka jest smutna, płacze lub snu towarzyszy napięcie i strach, może przygotowywać to na nadchodzące nieoczekiwane negatywne wydarzenia;
  • ciąża dziewczyny, partnerki lub kochanki – niestety często świadczy o niedojrzałości osoby śpiącej oraz o braku odpowiedniego przygotowania do ewentualnego zajścia w ciąże – może wskazywać na lekkomyślność i nieodpowiedzialność, wróży strach oraz niepewność;
  • ciąża synowej – rzuca pozytywne światło na stosunki w rodzinie, zapowiada ich ułożenie się, w niektórych przypadkach może świadczyć o próbach zerwania kontaktu z negatywnymi osobami lub o próbach narzucania swojego zdania;
  • ciąża bratowej lub kuzynki – zwykle wskazują na nagromadzenie negatywnych emocji – nieuczciwości, nienawiści czy zazdrości – zapowiada także kłótnie i pogorszenie relacji w rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *