Seria Joanna Chyłka – książki Mroza, po które warto siegnąć w zimowe wieczory

Remigiusz Mróz należy do grona najbardziej uznanych polskich autorów. Książki wychodzące spod jego pióra szybko zyskują miano bestsellerów i cieszą fanów kryminalnych zagadek, wartkich zwrotów akcji i wciągających thrillerów. Poznaj serię Joanna Chyłka, która zapewni Ci wiele rozrywki w zimowe wieczory.

  1. Joanna Chyłka – Kontratyp
  2. Joanna Chyłka – Kasacja
  3. Joanna Chyłka – Precedens

Joanna Chyłka, bezwzględna prawniczka, to fikcyjna postać, która jest główną bohaterką książek Remigiusza Mroza. Kryminalne opowieści ukazują różne oblicza Chyłki, która raz broni syna milionera, a innym razem stara się udowodnić niewinność zwykłego robotnika. Jeśli interesuje Cię najpopularniejsza seria książek Mroza, poznaj 3 propozycje thrillerów na długie, zimowe wieczory.

Joanna Chyłka – Kontratyp

Joanna Chyłka staje przed wyzwaniem obrony kobiety, którą oskarżono o zabójstwo dokonane w drodze na Annapurnę. Podczas wspinaczki na szczyt góry zginęło troje wspinaczy. Ratownicy odnaleźli jedynie skręcone liny, podczas gdy po wspinaczach nie było żadnego śladu.

Po kilku tygodniach na granicy Nepalu i Tybetu pojawiła się kobieta, biorąca udział w wyprawie. Zatrzymano ją, a śledczy przewieźli ją do Polski, gdzie miała odpowiadać za zabójstwo. Zgodnie z ustaleniami to właśnie ona odpowiadała za śmierć pozostałych towarzyszy. Chyłka ma za zadanie udowodnić, co naprawdę zdarzyło się w drodze na Annapurnę. Tymczasem na drodze prawniczki staje człowiek, który twierdzi, że w przeszłości zaatakował ją kwasem… Czy Kontratyp da odpowiedź na pytanie, kto był prawdziwym sprawcą ataku na Chyłkę? Tego dowiedzą się czytelnicy na kolejnych kartach książki Mroza.

Joanna Chyłka – Kasacja

Czy oskarżony o zabójstwo może jednocześnie nie przyznawać się do winy i nie twierdzić, że jest niewinny? Kasacja Remigiusz Mroza to historia pełna manipulacji, gierek i bezwzględnych zasad prawniczego świata. Joanna Chyłka staje w niej przed wyzwaniem, które nawet dla niej jest czymś, czego jeszcze nigdy nie spotkała…

Syn biznesmena zostaje oskarżony o morderstwo dwóch osób. Jego wina wydaje się być pewna, gdyż przez 10 dni nie pozbywa się ciał. Sprawę przyznano Chyłce, która wraz z młodym aplikantem, Kordianem, robi wszystko, by udowodnić niewinność swojego klienta. Sytuacja jest jednak skomplikowana… Młody milioner zaprzecza, że zabił, jednak nie zaprzecza, że jest mordercą, prowadząc własną grę. Na dodatek znajomość prawniczki i aplikanta wykracza poza normy zawodowe i pomimo różnicy wieku wkracza na pole prywatne.

Joanna Chyłka – Precedens

Z Chyłką skontaktowała się jedna z najpopularniejszych aktorek, twierdząc, że za chwilę zabije człowieka. Zaszokowana prawniczka nie ma możliwości, by zareagować na czas. Gdy szuka rozwiązania, by nie dopuścić do tragedii, w mediach społecznościowych aktorka transmituje brutalne morderstwo. Po wszystkim morderczyni twierdzi, że nie zostanie skazana, gdyż popełniła zbrodnię doskonałą… Czy w tej sprawie sąd ustanowi Precedens? Poważne wątpliwości ma sama Chyłka, która wraz z Kordianem broni aktorki. Trudna sprawa nie zniechęca jednak prawniczki, która pomimo śladów DNA i dowodu w formie nagrania stara się wykazać, że jej klientka jest niewinna. Czy jest to możliwe?

 

Seria Joanna Chyłka to kilkanaście wciągających thrillerów, które są idealnym wyborem na długie wieczory. Dzięki nim czas mija szybciej, a niesprzyjająca aura przestaje być powodem do niezadowolenia. Sięgnij po dzieła Remigiusza Mroza, a przekonasz się, jak ciekawie prezentują się polskie współczesne kryminały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *