Skuteczne sposoby na lepszy wygląd i samopoczucie

Lepszy wygląd i lepsze samopoczucie w zasięgu Twojej ręki. Tak naprawdę jest to łatwiejsze niż myślisz! Wystarczy kilka zmian, kilka drobnych korekt i sama poczujesz jak wiele zyskasz. Nie mów sobie ciągle, że najpierw dom, rodzina, obowiązki… Znajdź czas dla siebie!

1. Więcej snu!

Jeśli ciągle się śpieszysz, a na twojej głowie codziennie spoczywa setka spraw do załatwienia, naturalnym jest, że nie rozciągniesz doby o kolejne godziny, a potrzebny czas trzeba jakość znaleźć. Nie ulegaj jednak pokusie aby wykonywać dodatkowe obowiązki kosztem swojego snu. Chęć realizacji wszystkich zadań może być czasami silniejsza niż zdrowy rozsądek.

2. Zakochaj się w wodzie!

Jeśli myślałaś, że picie soków i herbat w ciągu dnia wystarczy, to czym prędzej powinnaś zmienić swoje nastawienie! Zarówno soki jak i herbaty nie uzupełnią twojego dziennego zapotrzebowania na wodę. Niestety może być wręcz odwrotnie, ponieważ pijąc dużo herbat będziesz się odwadniać. Jeżeli chodzi o nawadnianie, woda jest niezastąpiona. Ma zero kalorii, poprawia funkcjonowanie nerek, wątroby i serca, zwalcza zmęczenie i redukuje bóle głowy. Miej zawsze małą buteleczkę pod ręką i pamiętaj, aby pić ją małymi łykami w odpowiednich odstępach czasu. Aby wiedzieć dokładnie ile wody należy wypić możesz wykorzystać wodny kalkulator.


3. Spacerem po dobry nastrój!

Ale i po zdrowie… Według badań, aby zachować prawidłową postawę ciała należy dziennie przejść 10 tysięcy kroków! Wydaje się dużo, jednak gdy spojrzysz na to z perspektywy całej doby, to sytuacja nie wygląda aż tak strasznie. Nikt nie wymaga od Ciebie, abyś cały dystans pokonywała za jednym razem. Po prostu wystarczy, że każdego dnia zamiast jechać windą wejdziesz schodami. Zamiast jechać do sklepu naprzeciwko autem, zrób sobie krótki marsz. Dzięki spacerom znacząco poprawisz układ krwionośny, spalisz trochę kalorii, ale przede wszystkim naładujesz się pozytywną energią! Podczas każdej aktywności fizycznej wydzielają się hormony szczęścia – sama nie będziesz wiedziała dlaczego nagle na Twojej twarzy pojawił się uśmiech. Spróbuj koniecznie!

4. Masaż dobry na wszystko!

Jeżeli możesz pozwolić sobie na profesjonalny masaż w salonie spa lub gabinecie masażu, to nie czekaj ani chwili dłużej. W zależności od rodzaju, możesz sama zadecydować na czym ci najbardziej zależy. Może to być masaż klasyczny, relaksacyjny lub sportowy. Częściowy lub całościowy. Masaż wykonywany przez specjalistę działa nie tylko kosmetycznie, ale i zdrowotnie.

Już po kilku zabiegach zauważysz różnicę nie tylko w rozluźnieniu, ale i na skórze oraz ogólnym samopoczuciu. Aby utrzymywać korzystny wpływ masażu na organizm zaleca się powtarzanie zabiegów minimum co pięć dni. W przypadku, gdy nie masz takiego komfortu, aby pozwolić sobie na systematyczne zabiegi, zadbaj o to aby codziennie wieczorem pomasować sobie skórę twarzy i głowę. Już pięć minut dziennie wystarczy aby pozbyć się napięć, co przełoży się na „świeższy” wygląd i pogodniejszy wyraz twarzy.

5. Korzystaj z sauny!

O dobroczynnym wpływie ciepła na organizm napisano już setki medycznych opracowań i książek. Jeżeli tylko nie masz przeciwwskazań do korzystania z sauny, to ciesz się nią systematycznie.

Sauna oczyszcza skórę, poprawia ukrwienie w niej i mięśniach, pobudza warstwę rozrodczą naskórka, zwiększa odporność i podnosi podstawową przemianę energii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *