Skutecznie, tanio, naturalnie – zalety olejowania włosów

Spośród wielu różnych metod pielęgnacji (tych domowych i tych dostępnych tylko u kosmetyczki) nadal najpopularniejsze pozostaje olejowanie włosów. Doceniamy siłę, która tkwi w naturalnych olejkach. Jakie są zalety olejowania włosów?

Olejowanie przywędrowało do nas z Dalekiego Wschodu. Najpopularniejsze jest w Indiach, gdzie wpisuje się w pojęcie ajurwedy, czyli indyjskiej medycyny naturalnej. Olejki uznaje się tam za bardzo wszechstronne i używa się ich nie tylko do leczenia, ale również do pielęgnacji. Od niedawna cały świat czerpie inspiracje ze Wschodu. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, warto przypomnieć, jakie są zalety olejowania włosów.

NATURALNOŚĆ

Włosy uwielbiają naturalne składniki roślinne, ponieważ to w nich kryje się moc witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i zachowania zdrowia. Właśnie dlatego tak dobrze czują się, kiedy nakładamy na nie olejki roślinne. Te naturalne działają odżywczo, regulują poziom nawilżenia, wzmacniają i ochraniają. Do tego nie zawierają żadnych potencjalnie szkodliwych składników typu alkohole, silikony, detergenty, parabeny. Czysta natura.

RÓŻNORODNOŚĆ

Warto wspomnieć o tym, że są różne metody olejowania włosów. Istnieje tak samo wiele sposób aplikowania olejków na włosy, jak dużo jest olejów o różnych właściwościach. W zależności od tego, co wybierzemy, możemy oczekiwać nieco innych efektów. Bardziej intensywne jest olejowanie włosów na gorąco, na mokro i na noc. Na co dzień sprawdzi się raczej olejowanie na mgiełkę lub odrobina olejku wyłącznie na końcówki. Dowolność konfiguracji i możliwość indywidualizacji zabiegu to największa zaleta olejowania włosów.

SKUTECZNOŚĆ

Olejowanie włosów jest maksymalnie skuteczne, dlatego że tak naprawdę do każdego rodzaju włosów (czy to cienkie, puszące się, zniszczone, z łupieżem, przetłuszczające się, czy też farbowane) można dobrać odpowiedni olejek i metodę jego aplikacji. Zaletą olejowania jest fakt, że nie jest to uniwersalny zabieg. Wpływa to na jego skuteczność, ponieważ dopasowane olejki rewelacyjnie wchłaniają się we włosy, działają od środka, a także na powierzchni.

ŁATWOŚĆ

Do tego olejowanie włosów nie jest trudne. Potrzebne są tylko dwie minuty na nałożenie olejku, jakiś dobry naturalny produkt i minimum pół godziny przed myciem włosów na chodzenie z natłuszczoną głową. Żadnych akcesoriów, żadnych wymyślnych technik. Tak naprawdę nie ma znaczenia, jak nałożymy olejek, czy od lewej do prawej, czy tylko na górę albo na dół, na suche czy na mokre włosy, przed myciem czy po nim – za każdym razem zadziała tak samo dobrze. Olejowanie włosów jest banalne, ale trzeba o nim pamiętać i nakładać olejki systematycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *