Stosowanie leku Ginkofar – co należy o nim wiedzieć?

Wiele osób w starszym wieku skarży się na pogorszenie pamięci oraz zdolności poznawczych. Takie objawy mogą wpływać na pogorszenie jakości życia seniorów oraz ograniczać ich samodzielność. W ich leczeniu może pomóc lek Ginkofar. Kiedy i jak należy go stosować?

Lek Ginkofar w sprzedaży dostępny jest w postaci tabletek. Zawarto w nim wyciąg z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba L.), który odpowiada za jego działanie. Znajdują się w nim substancje czynne, takie jak ginkgolidy, glikozydy flawonowe, bilobalid. 

Kiedy stosować Ginkofar, 40 mg?

Opisywany preparat przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe. Nie powinny go natomiast zażywać dzieci ani młodzież. Wskazaniami do jego przyjmowania mogą być takie objawy jak pogorszenie pamięci, sprawności umysłowej oraz zdolności poznawczych, a także łagodna demencja. Opisane powyżej objawy mogą wynikać z zaburzenia krążenia mózgowego. Ginkofar pomaga znosić ich występowanie i przywraca seniorom dobrą pamięć, a co za tym idzie lepsze samopoczucie. Dzięki temu osoby z łagodną demencją dłużej mogą cieszyć się dobrym zdrowiem i czerpać radość z życia pomimo starszego wieku. 

Na czym polega działanie leku?

Preparat Ginkofar 40 mg wpływa na obniżenie lepkości krwi i agregację zawartych w niej krwinek. To z kolei przyczynia się do poprawy mikrokrążenia w tkankach. Kliniczne działanie ekstraktu z liści miłorzębu japońskiego polega na zwiększeniu płynności krwi i usprawnieniu przepływu mózgowego oraz obwodowego, a także ograniczeniu niedokrwienia mózgu i ochronie jego komórek przed niedotlenieniem. 

Co warto wiedzieć, przyjmując Ginkofar?

W celu wystąpienia widocznej poprawy u osób z łagodnymi objawami demencji konieczne jest przyjmowanie leku przez co najmniej osiem kolejnych tygodni. Jeśli poprawa nie nastąpi po upływie trzech miesięcy od rozpoczęcia stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem. Przed rozpoczęciem kuracji koniecznie należy zapoznać się z treścią ulotki. Ginkofar podobnie jak inne leki, może wywoływać działania niepożądane. Wśród nich wymienia się między innymi dolegliwości żołądkowo-jelitowe, a także bóle głowy i reakcje o charakterze alergicznym. Przeciwwskazaniem do przyjmowania preparatu jest ciąża oraz nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych preparatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *