Suknia ślubna na letni sezon

Wszystkie kobiety bez wyjątku marzą o dniu swojego ślubu. Najczęściej zaczynają już jako małe dziewczynki i snują plany o tym, jak będzie wyglądał ten dzień. Oczywiście najczęściej marzenia te ulegają zmianom z biegiem czasu, jednakże panie nie przestają o tym myśleć. Kiedy pojawi się już ten właściwy kandydat zaczynają myśleć o swoim ślubie jeszcze częściej.

Idealna suknia

Najczęściej to kobiety planują uroczystość i organizują wszystko po kolei, a panowie tylko grzecznie zgadzają się na określone rozwiązania. Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy kupić przed ślubem jest oczywiście suknia ślubna. Większość pań w dzisiejszych czasach decyduje się na uszycie odpowiedniej sukni ślubnej na wymiar, zamiast kupować gotowy egzemplarz.

Jaką suknię ślubną najlepiej jest wybrać na letni sezon? Przede wszystkim taką, która będzie odpowiadała warunkom pogodowym. Należy bowiem pamiętać, że tego dnia adrenalina z pewnością będzie się utrzymywała na najwyższym poziomie. Nie można więc samej siebie skazać na suknię, która będzie dodawała naszemu ciała dodatkowego ciepła. Oczywiście wszystkie suknie ślubne szyte są zazwyczaj z wielu warstw materiału. Dobrze więc, żeby był to najlepszy materiał na takie dni. Należy unikać na przykład dużej ilości koronek, które przylegają bezpośrednio do ciała. Najlepiej, żeby stanowiły one raczej aplikacje na materiale. W ten sposób nie podrażnią one spoconej skóry ciała i nie wywołają reakcji alergicznej w postaci swędzenia, pieczenia i otarć.

Kupić czy pożyczyć?

Suknia ślubna na lato z pewnością nie powinna mieć długich rękawów. Najlepiej jest zdecydować się na suknię bez rękawów, lub z krótkimi rękawkami. Dzięki temu, nasze ciało będzie mogło swobodnie oddychać. Kiedy jest naprawdę ciepło, można zdecydować się również na pewną ekstrawagancję. Może być to na przykład głęboki dekolt z przodu lub z tyłu sukni. Prawdziwym hitem są obecnie mocno odsłonięte plecy. Jedynym warunkiem jest to, żeby skóra pleców była ładna i jędrna. Nie ma sensu zwracać dodatkowo uwagi na niedoskonałości skóry, wysypkę lub wałeczki tłuszczu. Kolejną ciekawą propozycją jest bardzo długi rozporek w długiej sukni. Tutaj również trzeba się kierować tym, jakie panna młoda ma nogi. Suknia nigdy nie powinna być wybierana samodzielnie. Najlepiej jest zabrać ze sobą na zakupy przynajmniej dwie osoby, które dobrze doradzą. Zazwyczaj pannie młodej pomaga jej mama oraz świadkowa.

Piękno ale też wygoda

Ostatnio bardzo popularne w miesiącach letnich stały się suknie lekkie i zwiewne. Są to suknie o zmniejszonej ilości warstw, raczej lejące, utrzymujące się w romantycznych klimatach. Takie suknie doskonale sprawdzają się przy każdej figurze. Dobrze jest do nich dobrać również delikatną i lekką fryzurę. Należy raczej unikać rajstop. Lepszym wyjściem są samonośne pończochy wysokiej jakości. Poza tym, trzeba również szczególną uwagę zwrócić na buty. Powinny być one wygodne i nie powinny zakrywać zbyt wiele stopy. Można również zdecydować się na całkowity brak pończoch i buty odkryte. Wtedy warunkiem koniecznym jest oczywiście odpowiedni pedicure. Na pewno jest to świetne rozwiązanie na letni ślub.

Dziękujemy portalowi ŚlubnePlany.pl za współpracę merytoryczną.

Jeden komentarz

  1. Rewelacyjny artykuł! niby banały ale jakże przydatne i często o nich zapominamy.
    Odpowiadając na tytułowe pytanie dam słowo klucz: przewiewne!

    dobrego dnia dziewczyny!:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *