Sztanga Body Pump – czy warto kupić?

Obecnie, nowoczesny trening fitness opiera się nie tylko na ćwiczeniach wytrzymałościowych, ale również polega na ćwiczeniach wykonywanych z obciążeniem. Jednakże, bardzo ważne jest to że obciążenia stosowane podczas treningu fitness są bardzo małe.

Dzięki czemu nie musimy martwić się tym, że wskutek treningu, nasza masa mięśniowa drastycznie się rozbuduje, co jest ważne szczególnie dla kobiet. Trening, dzięki zastosowaniu narzędzia, jakim jest sztanga body pump, sprawią że mięśnie będą lekko zarysowane i nieznacznie wzmocnione, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się zgrabną i wysportowaną sylwetką. Obecnie profesjonalna sztanga body pump, taka jak np. https://be-active.pl/pol_m_fitness_Akcesoria-fitness_sztangi-Body-Pump-314.html znajduje się w asortymencie każdego sklepu z artykułami sportowymi, więc nie będziemy mieć problemy z jej znalezieniem.

Sztanga body pump – czym się różni od sztangi klasycznej?

Zapewne, wielu osobom trening ze sztangą kojarzy się z morderczym treningiem siłowym, przy którym stosowane są długie oraz ciężkie sztangi. Jednakże, trzeba wiedzieć że profesjonalna sztanga body pump jest krótka, lekka, jak również wyposażona jest w specjalną powłokę antypoślizgową. To właśnie, dzięki tej powłoce, zawodnicy nie muszą martwić się, że w trakcie zajęć sztanga wyślizgnie się z dłoni, co byłoby bardzo niebezpieczne dla innych trenujących.

Sztanga body pump – dlaczego warto z nią ćwiczyć?

Ćwiczenia z wykorzystaniem sztangi body pump, sprawiają że mamy możliwość wzmocnienia największych grup mięśniowych, dzieli czemu zdecydowanie łatwiej będzie nam wyrzeźbić sobie zgrabną oraz wysportowaną sylwetkę. Jeżeli będziemy stosować tylko umiarkowane obciążenia, to wówczas mięśnie nie zwiększą swojego obwodu, a jedynie delikatnie się zarysują pod powierzchnią naszej skóry. Zwiększy się także nasza siła, wydolność, jak również sprawność fizyczna. Dzięki sztandze body pump, możemy ćwiczyć mięśnie nóg, pleców, ramion oraz klatki piersiowej. Robienie przysiadów, czy też wypadów za pomocą sztangi sprawi, że ładnie wyrzeźbimy sobie pupę oraz uda. Ponadto możemy ładnie wyrzeźbić sobie mięśnie pleców, dzięki czemu cała nasza sylwetka będzie wyglądała zachwycająco.

Jakie korzyści wynikają z ćwiczeń z wykorzystaniem sztangi body pump?

Jeżeli będziemy regularnie trenować ze sztangami body pump, to nasze mięśnie będą bardziej wytrzymałe, sylwetka szczuplejsza, natomiast kondycja lepsza. Ćwiczenia taki, zaliczyć możemy do zajęć interwałowych. Jeżeli marzy nam się ogromna siła, niezwykła muskulatura, to niestety wówczas ćwiczenia ze sztangą body pump, nam tego nie zapewnią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *