Testy genetyczne – walcz, nie daj szansy rakowi!

Zapewne nie jedna z nas zastanawiała się czy warto wykonać testy genetyczne. W Polsce obecnie coraz więcej ośrodków oferuje rozmaite testy diagnozujące nowotwór lub wspomagające jego leczenie.

Po pierwsze profilaktyka

O profilaktyce nowotworowej i działaniach z nią związanych mówi się dużo, ale czy wiemy co zrobić, gdzie skierować pierwsze kroki kiedy usłyszymy diagnozę nowotwór?

Rak piersi to wróg kobiet numer jeden, tuż obok raka szyjki macicy czy jelita grubego.
Zaczynamy od szukania informacji w internecie, znajdujemy najlepszy szpital oraz lekarza, kontaktujemy się z fundacjami – ale czy to wystarczy? Czy są jeszcze inne możliwości walki z tym zatwardziałym przeciwnikiem jakim jest rak? Tak.

Rak to nie wyrok

Testy  genetyczne MammaPrint i BluePrint mogą pomóc w procesie leczenia raka piersi, pomagają poznać indywidualny typ oraz określają ryzyko nawrotu choroby w przeciągu najbliższych 5 lat. Wykonywany jest zarówno u pacjentek z HER2+ oraz HER2-. Testy te badają profil genetyczny guza w oparciu o ocenę aż 150 genów.

Lekarz dzięki wynikom testu może zaplanować indywidualny rodzaj terapii onkologicznej (chemioterapia/ hormonoterapia), która przyniesie pacjentce największe korzyści terapeutyczne. 

Nauka po Twojej stronie!

W ostatnio opublikowanym raporcie Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji stwierdzono, że „zastosowanie MammaPrint ma znaczny i pozytywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie kobiet z rakiem piersi we wczesnym stadium, ograniczając tym samym liczbę pacjentów otrzymujących chemioterapię uzupełniającą, a w konsekwencji powiązane zdarzenia niepożądane, bez negatywnego wpływu na współczynnik przeżycia ogólnego.”

Pobierz skierowanie na testy genetyczne:
https://ecz-otwock.pl/431/pakiet-mammaprint-blueprint

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *