Top 7 gadżetów dla podróżnika

0 37

Osoby, które dużo podróżują – szczególnie na łonie natury, ale nie tylko – zazwyczaj bardzo cenią sobie wielofunkcyjne gadżety, które ułatwiają im codzienne życie w drodze. Internet, a właściwie: sklepy internetowe mają w swojej ofercie coraz więcej ciekawych propozycji tego typu. Jakie gadżety ucieszą każdego podróżnika? Oto 7 najlepszych pomysłów!

 

1. Waga bagażowa

Kto choć raz podróżował samolotem, ten wie, jak trudno jest zmieścić się w limicie bagażu niektórych linii lotniczych… Trudno jest precyzyjnie zważyć swój bagaż na wadze łazienkowej, dlatego też każdy podróżnik powinien mieć w zanadrzu małą, ręczną wagę bagażową.

2. Poduszka podróżna

Komfort w trasie znacznie poprawiają poduszki podróżne, które pomagają utrzymać głowę i szyję w prawidłowej, zdrowej pozycji. Najbardziej praktyczne okazują się dmuchane poduszki, które po spuszczeniu powietrza nie zajmują dużo miejsca.

3. Latarka czołówka

Idealny gadżet dla osoby, która upodobała sobie wyjazdy pod namiot. Jest dużo bardziej praktyczna niż zwykła latarka, bo nie trzeba jej trzymać: przydaje się więc np. podczas rozbijania namiotu po zmierzchu.

4. Czytnik e-booków

Wielu podróżników uwielbia czytać – czy to w ramach przygotowań do wyprawy, czy dla zabicia czasu podczas przemieszczania się z miejsca na miejsce. Czytnik e-booków z dodatkowymi funkcjami (podświetlony ekran, Internet itd.) z pewnością okaże się przydatny.

5. Adapter do gniazdek

Warto pamiętać, że nie każde państwo na świecie korzysta z takiego samego typu gniazdek jak Polska. Adapter do gniazdek z kilkoma różnymi wejściami pomoże podróżnikowi uniknąć przykrych niespodzianek.

6. Powerbank

Internet i aplikacje w telefonie mają to do siebie, że zużywają sporo baterii. W podróży zaś nie zawsze jest możliwość regularnego ładowania sprzętu, dlatego też podróżnicy cenią sobie wydajne powerbanki, które wystarczają na długo i często okazują się niezastąpione.

7. Multitool

To wielofunkcyjne narzędzie z wieloma końcówkami – coś jakby bardziej zaawansowany scyzoryk. Korkociąg, otwieracz do konserw, kombinerki, mała piłka, nożyczki, brzytwa – to tylko kilka możliwych opcji, które z pewnością sprawdzą się w podróży.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.