Truskawkowe brownie – jak wzbogacić to czekoladowe ciasto?

Idealne brownie powinno być czekoladowe, wilgotne i po prostu przepyszne. Jednak nikt nie powiedział, że nie możesz dodać do niego czegoś, co wzbogaci smak i sprawi, że ciasto stanie się bardziej unikalne. Jak to zrobić? Na przykład za pomocą truskawek.

Brownie z truskawkami – składniki

Aby przygotować brownie, potrzebujesz kilku niezbędnych składników. Nie zmieniają się one niezależnie od rodzajów tego ciasta czy dodatków. To oczywiście czekolada, masło, cukier, mąka i jajka. Tych pięć półproduktów sprawia, że ciasto jest takie, jakie być powinno – doskonale czekoladowe i rozpływające się w ustach. Do tego musisz jeszcze dodać truskawki, pokrojone na eleganckie plasterki. Wykorzystaj do tego truskawki świeże, jeśli akurat trwa na nie sezon bądź też mrożone – sprawdzą się równie dobrze. Dzięki owocom brownie będzie bardziej świeże, wyraziste, a także lekko przełamane za sprawą kwaskowości. Dobrze sprawdzą się tu również maliny, jeśli nie masz truskawek. Wtedy jednak nie krój ich, lecz pozostaw w całości.

Jak upiec idealne brownie z truskawkami?

Aby przygotować najlepsze brownie z truskawkami, warto mieć dobry przepis. Na przykład ten https://wkuchnizwedlem.wedel.pl/przepis/mocno-czekoladowe-brownie. Sprawdzi się w każdej sytuacji, w której zechcesz dodać do ciasta kilka składników na poprawę smaku. Pamiętaj, że czas pieczenia zależy od ilości składników – jeśli ją zwiększysz, musisz zwiększyć także czas w piekarniku. Przygotowując brownie z tego przepisu, zwróć uwagę na niewielką ilość mąki i dużą ilość czekolady. To ona jest tu najważniejsza. Możesz skorzystać z czekolady deserowej, gorzkiej lub mlecznej, zależnie od tego, która smakuje Ci najbardziej. Gdy masa czekoladowa będzie gotowa, połóż na niej pięknie pokrojone truskawki. Postaraj się, by pokryły one całą blaszkę. Następnie wstaw foremkę do piekarnika i piecz zgodnie z sugestiami. Truskawki przypieką się, jednak nie stracą aromatu. Będą wyczuwalne w cieście, choć nie stłumią go. To najlepsze połączenie.

Tak przygotowane brownie nie tylko doskonale wygląda, ale również naprawdę świetnie smakuje. Możesz zajadać się nim z rodziną i znajomymi mając pewność, że wszystkim będzie smakować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *