Twój partner ma problem z erekcją? Nie panikuj!

Zaburzenia erekcji są często interpretowane przez kobiety w jednoznaczny sposób: mój partner ma kochankę, już mu się nie podobam. Zamiast jednak siać panikę, o wiele lepiej będzie dotrzeć do prawdziwych źródeł problemu.

 

Panujące dotychczas przekonanie, że kłopoty ze wzwodem są zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn w podeszłym wieku, już jakiś czas temu straciło na aktualności. Zaburzenia erekcji dotykają coraz młodszych mężczyzn, którzy z tego powodu często tracą ochotę na seks.

 

Czy on już mnie nie pożąda?

 

Kiedy twój partner zaczyna mieć problemy ze wzwodem, najprawdopodobniej zaczynasz podejrzewać go o zdradę i z uporem maniaka poszukujesz dowodów niewierności. Jednak jedynymi efektami takiego postępowania bardzo często są kolejne konflikty między wami.

 

Inna wersja, jaką bierzesz pod uwagę, jest taka, że przestałaś go pociągać. A najlepszym tego potwierdzeniem jest według ciebie fakt, że twoja nowa bielizna nie kręci go tak jak kiedyś.

 

Jeśli mimo podejrzeń wykluczysz te możliwości, zwykle rozważasz już tylko dwa pozostałe warianty: twój partner zmienił orientację seksualną albo woli masturbację od seksu z tobą.

 

Najczęstsze przyczyny problemów z erekcją

 

Wiele kobiet nie przypuszcza nawet, jakie są prawdziwe przyczyny trudności z wywołaniem i utrzymaniem wzwodu. Tymczasem problemy z erekcją często są efektem prowadzonego przez mężczyzn stylu życia. Niewłaściwa dieta, przewlekły stres, niedostateczna ilość snu, nałogowe palenie papierosów, nadużywanie alkoholu i zbyt intensywna praca, niekiedy w niekorzystnych warunkach, potrafią bardzo szybko odbić się na jakości życia seksualnego.

 

Zaburzenia erekcji mogą być również efektem niskiej samooceny, kompleksów, lęku przed kompromitacją przed partnerką, kłopotów w związku, znudzenia czy obawy przed niechcianą ciążą. Trudności z erekcją mogą być także następstwem problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca i układu krążenia, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca oraz nadciśnienie.

 

Jak najprościej rozwiązać problemy z erekcją?

 

Kuracja farmakologiczna nie jest jedyną metodą leczenia zaburzeń erekcji. Zamiast od razu sięgać po tabletki, wypróbuj inne sprawdzone sposoby na erekcję. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się stosowanie specjalnego pierścienia na penisa, który jest jeszcze nowością w Polsce, niemniej zdążył zdobyć już ogromne uznanie i popularność na Zachodzie.

 

Pierścień erekcyjny zakłada się u podstawy członka, co pozwala ograniczyć odpływ krwi z żył i skutecznie podtrzymać wzwód. Z kolei silniejsza i dłuższa erekcja zagwarantuje wam wiele nocy pełnych miłosnych uniesień, satysfakcję z seksu i solidną porcję intensywnych doznań.

 

Dobrym pomysłem będzie też wprowadzenie kilku drobnych zmian w waszym trybie życia, obejmujących przede wszystkim zdrowsze odżywianie oraz większą aktywność fizyczną. Postarajcie się również znaleźć każdego dnia odrobinę czasu na relaks. Oczywiście we dwoje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *