W jaki sposób urozmaicić związek?

Rutyna w związku nie jest pożądana. Jeśli jesteście ze sobą już jakiś czas, być może nawet ze sobą mieszkacie, a do waszej relacji wkradła się rutyna, musicie to zmienić! Prezentujemy kilka pomysłów, które uatrakcyjnią wasz związek!

 

Małe niespodzianki

Być może twoja druga połówka ciągle powtarza, że nie lubi niespodzianek? Cóż, takie stwierdzenie usłyszysz od wielu ludzi. Jednak gdy twój partner wróci zmęczony z pracy, a ty przywitasz go jego ulubionym ciastem lub zaserwujesz danie, które wprost uwielbia, z pewnością to doceni.

Kluczową rolę w związku odgrywają drobne, ale czułe gesty – miłosna karteczka pozostawiona w miejscu, w którym na pewno ją dostrzeże, pikantne SMS-y czy nawet jajka sadzone zrobione w foremce w kształcie serca. Wiele par wita się i żegna pocałunkiem – jest to miły rytuał, jednak z czasem może stać się rutyną, a tego byś nie chciała, prawda? Zaskocz go i pocałuj wówczas, gdy się tego nie spodziewa! Od czasu do czasu możesz także podarować mu drobny prezent.

Zmiana otoczenia

Aby złamać rutynę, wystarczy zmienić przestrzeń, w której się przebywa – wiedzą to zwłaszcza pary, które mieszkają ze sobą w jednym pokoju lub wynajmują małą kawalerkę. Niekiedy wystarczy po prostu wyjść z domu – pójść do parku, lasu, nad jezioro czy do restauracji. Jednak nic tak nie urozmaica codziennej egzystencji jak wycieczki – zarówno te planowane, jak i spontaniczne. Wyjedźcie do innego miasta, wspólnie go pozwiedzajcie. „Wynajęcie pokoju w hotelu jest odskocznią od rzeczywistości – inny wystrój i meble nie będą przywodzić na myśl tak dobrze znanego mieszkania. Wygodne, dwuosobowe łóżko i eleganckie wnętrze pokoju z pewnością pozostawi miłe wspomnienia, które będzie się długo wspominać” – informuje pracownik Best Western Hotel Felix. A jeżeli nie masz czasu wyjeżdżać z miasta, nic nie stoi na przeszkodzie, by podarować sobie odrobinę luksusu i wynająć hotelowy pokój tylko na jedną noc.

Wspólne pasje i hobby

Skoro tak świetnie się dogadujecie, musicie mieć jakieś wspólne pasje. Jazda konna? Piesze lub rowerowe wycieczki? Ulubiony zespół? Idźcie wspólnie do stadniny, urządźcie wędrówkę lub przejażdżkę zakończoną np. piknikiem, wybierzcie się na koncert. Jeśli całe dnie spędzacie na oglądaniu filmów w telewizji lub na komputerze, odskocznią od rutyny będzie wypad do kina albo nawet do teatru.

Być może w tym momencie zastanawiasz się: co w sytuacji, gdy nie macie wspólnego hobby? W takim razie warto je znaleźć! Takie poszukiwania nie tylko pogłębią wasze relacje, ale również was rozwiną. Być może nie macie pojęcia, że jesteście świetni we wspinaczce bądź kręci was jazda na rolkach? Jeżeli nie jesteście typem sportowców, szukajcie innego rozwiązania, np. zostańcie wolontariuszami w schronisku lub fundacji. Razem zawsze raźniej!

Spontaniczne zabawy

Owszem, spędzenie romantycznych chwil w zaciszu domowym i przy lampce wina jest miłe… ale nie można wiecznie siedzieć w domu! Jest tyle rzeczy do odkrycia, tyle zabaw do przeżycia! Zimą idźcie się porzucać śnieżkami lub powygłupiajcie się na lodowisku, a latem urządźcie sobie spóźnionego Śmigusa-dyngusa. Cieszcie się życiem!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *