W piżamie czy w halce – w czym sypiają Polki?

Większość z nas sypia w rozciągniętym t-shircie, czy piżamie przypadkowo wybranej w supermarkecie lub na bazarze. Nie przywiązujemy wagi do bielizny nocnej – a jest to dużym błędem, zdaniem amerykańskiego lekarza. W czym sypiają Polki?

 

Piżama czy koszula nocna

Początkowo, w XVII wieku piżama, z języka francuskiego pyjama, była strojem dziennym. Noszono ją w Indiach i stamtąd przywędrowała do Europy i była przeznaczona głównie dla mężczyzn. Kobiety nosiły piżamę w upalne dni – jako przewiewny strój. Dopiero w XX wieku stała się ubiorem nocnym, choć nie brakowało piżam w postaci stroju plażowego, lansowanego przez Coco Chanel, czy w formie wieczorowej kreacji. Po II wojnie światowej piżama nabrała współczesnego przeznaczenia i wyparła używane dotychczas do snu koszule nocne męskie – pozostały wyłącznie jej damskie odpowiedniki.

Zła piżama wpływa na zdrowy sen

Beth Ricanati, lekarka ze Stanów Zjednoczonych twierdzi, że na jakość snu wpływa nie tylko to, jak długo śpimy czy na jakim łóżku, ale również jaką bieliznę wybieramy. Pani doktor przekonuje, że dobór odpowiedniej piżamy jest szalenie ważny, a przypadkowy strój do snu może powodować bezsenność. Proponuje, aby wybierać piżamę w podobny sposób, jak stylizację do pracy czy na imprezę. Bielizna nocna powinna być wygodna i seksowna zarazem.

W czym śpimy?

TNS OBOP podaje, że blisko 60 proc. Polaków śpi w piżamach i koszulach nocnych oraz nigdy nie ogląda swoich małżonków nago. Bielizna damska o charakterze erotycznym do spania jest zakładana rzadko, choć gusta Polek w tym zakresie się zmieniają. W Polsce bielizna na noc w ogóle nie jest wykorzystywana przez co dziesiątego mężczyznę i co setką kobietę.

Polki mają do wyboru szeroki zakres asortymentu bielizny nocnej, która jest wygodna, a jednocześnie pozwala poczuć się seksowną. Bielizna na noc na kinga.com.pl odpowiada takim założeniom.

Kobiety w Polsce wybierając strój do spania oczekują prócz walorów estetycznych również komfortu noszenia. Bielizna nocna powinna podkreślać kobiece kształty i być wykonana z wysokiej jakości, miłych w dotyku materiałów. Takim wymaganiom odpowiadają koszule nocne, szyte z naturalnych materiałów, w szerokiej gamie kolorystycznej i wielu fasonach.

Wiele pań, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy chłód nawet w mieszkaniu mocno daje się we znaki, wybiera piżamy bawełniane, które są wyrazem praktyczności. Jeśli jest to piżama w dziewczęce, kwieciste wzory, będzie oznaczała optymistyczne podejście do życia posiadaczki. Z kolei piżama gładka, jednokolorowa, jest wyrazem schludności i wrażliwości. Co ciekawe, jedwabne, miłe w dotyku i idealne do spania piżamy oznaczają, że osoba je nosząca jest uległa i uczuciowa.

W erotycznej bieliźnie nocnej śpią kobiety asertywne, świadome swojej kobiecości, które lubią dominować w związkach intymnych.
Piżama, koszulka, czy seksowna bielizna erotyczna – Polki wybierają różnego rodzaju stroje do spania. Ważne, aby były one po prostu wygodne.

Jeden komentarz

  1. Piżama to taki stój typowo na ,,anty gwałt” halka nie dość że jest wygodniejsza i pozwala spokojnie oddychać naszemu ciału to jeszcze wygląda znaczeni bardziej zmysłowo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *