W trosce o naturalny sen

Wybór odpowiedniej poduszki może przyprawić o ból głowy i nie chodzi tu tylko o jej nieprawidłowe ułożenie w czasie snu. Sama ilość kształtów, wypełnień i wykończeń może sprawić, że godzinami będziemy przeglądać strony internetowe czy zawartość sklepowych półek. W propozycjach znajdziemy poduszki z pierza, puchu, syntetyczne – z poliestrowym lub silikonowym wypełnieniem. Każdy wariant ma swoje zalety i mniejsze lub większe wady, ale warto pamiętać, że nowoczesna technologia jeszcze nie wymyśliła materiału zbliżonego do naturalnych propozycji.

W stronę natury

Coraz chętniej wracamy do tradycyjnych i naturalnych materiałów, choć mają one nowoczesne wykończenie. Widać to także w sposobie urządzania wnętrz i dobieraniu dodatków, które czerpią z wielowiekowej mądrości. Dlatego właśnie warto zainwestować w kołdry i poduszki z pierza, które w sypialniach są od dawna i dbają o ciepło, komfort, zdrowy i przyjemny sen, który jest tak bardzo nam potrzebny. Ten rodzaj wypełnienia jest twardszy niż puchowy i w związku z tym wyróżnia się większą sprężystością. Zapewnia idealną pozycję w czasie snu i świetnie dopasowuje się do krzywizn głowy szyi i braków. Wyróżnia się również świetną amortyzacją. Poduszka z pierza ma również jeszcze jedną przewagą nad modelami puchowymi – jest po prostu tańsza.

Mieszanka skrojona na wymiar

Poduszka z pierza zawiera w sobie pióra i puch. Poza tym w większości przypadków wewnątrz znaleźć można mieszankę piór gęsi i kaczek. Te pierwsze będą wyróżniać się sprężystością, zapewnią świetną izolację termiczną. Pióra z kaczek są twardsze, ale tańsze. Dlatego właśnie przy wyborze poduszki warto sprawdzić proporcje obu rodzajów wypełnień. Poza tym producenci oferują pierze darte lub cięte. Lepszą jakość i elastyczność ma zdecydowanie ten pierwszy rodzaj.

Zalety poduszek z pierza

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że poduszki z pierza są naturalne i ekologiczne. Warto dobrać produkt, który ma również wysokiej jakości poszewkę najlepiej z jedwabiu lub dobrej bawełny. Taki dodatek wymaga regularnego czyszczenia i wietrzenia, a wówczas będzie nam służyć przez lata. Do największych zalet poduszek z pierza można zaliczyć to, że gwarantują one doskonałą cyrkulację powietrza i absorbują wilgoć. Dzięki temu niezależnie od temperatury będą użytkownikom zapewniać komfort – latem przyjemnie chłodzą, a zimą grzeją. Poza tym poduszki z pierza są miękkie i sprężyste, a przez to rewelacyjnie dopasowują się do kształtu ciała. A to ważne wsparcie dla barków i karku. By zadbać o świetny wygląd i właściwości poduszek, warto je wietrzyć – szczególnie zimą, a co jakiś czas trzeba je oddać do zakładu, który profesjonalnie czyści tego typu produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *