Wiosna to czas na FELGI!

Wraz dodatnią temperaturą nieuchronnie zbliża się wiosna. Wiosna to czas kiedy nasze motoryzacyjne ambicje i plany odzywają niczym przebiśniegi. Jednym i chyba najważniejszym elementem na który zwracają uwagę fani motoryzacji są felgi.

Powszechnie przyjęło się, że większość z nas w swoich autach posiada dwa komplety felg. Felgi aluminiowe na lato i stalowe na zimę. Teorie ta potwierdzają wszystkie badania prowadzone przez firmy badawcze. Wynika to zapewne z przekonania o zwiększonej trwałości felg zimowych zimą kiedy nasze auto narażone jest na wzmożone działanie warunków atmosferycznych. Felgi letnie ( zwykle aluminiowe ) są natomiast symbolem estetyki i klasy do czego przywiązujemy znacznie większa wagę w okresie letnim. To jak dbanie o sama estetykę auta – latem myjemy je często i dbamy o czystość a zimą nieco ,,odpuszczamy’’.

Estetyka czy inne atuty?

Poza estetyką aluminiowe felgi dają szeregów przewag względem tych stalowych, jako że stworzone są ze specjalnych stopów aluminium nie podlegają korozji, są lżejsze os tych stalowych o wygodniejsze w eksploatacji. Osobiście uważamy, że nie ma nic bardziej nieestetycznego w aucie jak małe stalowe felgi z plastikowymi kołpakami. Nawet najładniejsze auto z małym, metalowymi obręczami wygląda brzydko.

Rozmiar ma znaczenie?

Rozmiar felg uzależniony jest od wielkości auta i jego technicznych możliwości. Jednak żelazna i prawdziwa zasada głosi, iż czym większa felga tym lepiej. Auto na większej feldze wygląda znacznie lepiej niż na mniejszych, seryjnych. Dlatego auta niższej klasy zwykle posiadają stalowe felgi o rozmiarze 15” lub o zgrozo 14. W naszym odczuciu ( o ile techniczna strona pojazdu na to pozwala ) felga zaczyna się od rozmiaru 17”. Mniejsze są zwyczajnie nieestetyczne.
Kwestią estetyki pozostaje oczywiście wygląd samej felgi, i tutaj nawet nie mamy zamiaru poruszać tego tematu – wszak wszystko jest kwestią gustu. Na rynku jest tak wiele różnych wzorów, kolorów i stylów, że każdy bez problemu znajdzie produkt dopasowany do jego poziomu estetyki i gustu.

Bezpieczeństwo i jakość

Wielkość i wygląd to jedno ale niezwykle istotna jest sama jakość felgi. Felgi muszą być certyfikowane i posiadać odpowiednie atesty niezbędne aby dopuścić je do eksploatacji na terenie UE. Niestety często skuszeni niższą ceną dajemy się naciągnąć na niskiej jakości produkty oferowane zza oceanu przez Internet. Takie felgi może na zdjęciu wyglądają ładnie a ich cena jest bardzo kusząca to pamiętajmy, iż mogą stanowić realne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.
Nie oszczędzajmy a na jakości i wybierajmy tylko sprawdzonych i certyfikowanych producentów felg. Zapraszamy na : www.ladnefelgi.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *