Wodoodporny makijaż to nie problem! Zobacz, jak go wykonać kosmetykami z Maybelline!

Lato to czas, który ze względu na ciepłe promienie słońca, brązową opaleniznę oraz szalone kąpiele słoneczne, uwielbia większość kobiet. Jednocześnie w takich warunkach bardzo często mamy problem z utrzymaniem swojego makijażu w odpowiednim stanie przez cały dzień. Receptą na to mogą być jednak kosmetyki woodporone Maybelline, które pomogą nam wykonać trwały, ale zarazem bardzo lekki makijaż wodoodporny. Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę podcza wykonywania letniego makijażu!

Wododporny podkład do twarzy

Z wodoodpornych kosmetyków do makijażu możemy wybrać nie tylko tusz do rzęs czy eyeliner, lecz także podkład do twarzy. Bardzo ważne, by jednak był to w miarę lekki produkt, który z jednej strony pozwoli uchronić makijaż przed działaniem potu czy deszczu, ale z drugiej nie będzie nadmiernie obciążał skóry. Nie musi być to jednak wcale typowy fluid wododoporny, ale po prostu produkt mocno odporny na wilgoć czy ścieranie. Jeśli jednak zależy nam na tym, by nasz letni makijaż był przede wszystkim delikatny i naturalny, postawmy w tym czasie na lekki podkład matujący lub krem BB.

Wodoodporny eyeliner i tusz do rzęs

O ile wodoodporny podkład do twarzy jest kosmetykiem, który nie sprawdzi się dobrze w każdej sytuacji, o tyle wodoodporny tusz do rzęs czy eyeliner to prawdziwy must have na wakacje dla każdej kobiety. Podkład o właściwościach wodopornych nie będzie dobrym towarzyszem kosmetyków z filtrami i opalania się na słońcu, natomiast tusz i eyeliner w niczym nam nie przeszkodzą, a dodatkowo pozwolą podkreślić wszelkie atuty naszej urody podczas plażowania.

Makijaż wodoodporny krok po kroku z Make up in the City!

Nie jesteś pewna, jak wykonać makijaż wodoodporny, by utrzymał się na skórze przez cały dzień, a zarazem nadmiernie jej nie obciążył? Poznaj wyjątkowe kosmetyki Maybelline i zobacz, jak wykonać prosty makijaż na lato krok po kroku. Zobacz, z jakich kosmetyków skorzystał makijażysta marki Maybelline, Jarosław Juźwin, wykonując makijaż wodoodporny u Margaret. Otwórz w pełni wakacyjny sezon z kanałem Maybelline na YT Make up in the City!

Jak zmyć makijaż wodoodporny?

Pamiętajmy o tym, że z makijażem wodoodpornym wiąże się również nieco bardziej skomplikowany sposób demakijażu. Decydując się na zakup kosmetyków o właściwościach wodoodpornych, musimy pamiętać o tym, by dodatkowo wyposażyć się w odpowiedni płyn do demakijażu, który skutecznie poradzi sobie z usuwaniem tego typu preparatów. Warto też zaznaczyć, że kosmetyki wodoodporne nie są polecane osobom, które mają na co dzień do czynienia z wrażliwą skórą na twarzy i wokół oczu, ze względu na konieczność mocnego pocierania skóry podczas usuwania makijażu – w ten sposób bardzo łatwo można nabawić się niepotrzebnych podrażnień lub zaczerwienień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *