Wszystko o punktowych przyrządach do masażu

Precyzyjny zabieg z użyciem punktowego przyrządu do masażu

Na bóle i napięcia w ciele cierpi wiele osób. Wśród powodów takiego stanu rzeczy wymienia się m.in. pracę siedzącą, długotrwałe pozostawanie w jednej pozycji, intensywne treningi lub nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia fizyczne. Punktowy przyrząd do masażu jest chętnie stosowany przez fizjoterapeutów, ale można go również wykorzystać samodzielnie. Męczący ucisk w jednym miejscu może przekładać się na niespodziewane dolegliwości w zupełnie innych miejscach w ciele. Może być też przyczyną bólu głowy, zmęczenia i złego samopoczucia fizycznego.

Skuteczna terapia punktów spustowych

Punkt spustowy to pojęcie, które nie jest każdemu znane, lecz coraz bardziej rozpowszechniane – zwłaszcza wśród osób, które często bywają w gabinetach fizjoterapeutycznych. Przyjmuje on formę bolesnego zgrubienie, guzka, a nawet całych pasm rozciągających się na powierzchni mięśnia. Punkty są stosunkowo trudne do rozmasowania, dlatego właśnie w takich sytuacjach przydaje się punktowy przyrząd do masażu. Ból związany z punktem spustowym jest opisywany jako głęboki i palący, czasem połączony z mrowieniem lub swędzeniem. Może on promieniować na inne części ciała, a w konsekwencji pacjent cierpi wielowymiarowo. Uciśnięcie danego punktu powoduje nasilenie bólu, lecz to właśnie głęboki i silny masaż tych miejsc może dać efekty.

Przy użyciu punktowego przyrządu do masażu, takiego jak np. https://www.manusmed.pl/punktowe-przyrzady-do-masazu-cat-12  możliwe jest precyzyjne dotarcie do źródła. Zwykle najbardziej bolące i napięte miejsce zajmuje stosunkowo mały obszar. Uciskanie go dłonią może być nieskuteczne oraz męczące. W tym celu stosuje się szereg rozmaitych przyborów o interesujących kształtach. Najbardziej podstawowe, niewymagające zasilania to drewniane kołeczki, grzybki, młoteczki i szpatułki. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niepozorne i proste, jednak w rękach dobrego fizjoterapeuty stają się bardzo skuteczne. Bardziej zaawansowane masażery wibracyjne w kształcie pistoletu mogą nie tylko docierać do konkretnego miejsca, ale i rozluźniać szerszy obszar ciała.

Samodzielne używanie punktowego przyrządu do masażu

Wiele zabiegów związanych z relaksacją i leczeniem napięć można wykonywać samodzielnie. Na rynku dostępne są poręczne masażery, aplikatory igłowe oraz aparaty wibracyjne, które są wygodne i łatwe w stosowaniu. Również punktowy przyrząd do masażu można wykorzystać własnoręcznie. Przed przystąpieniem do takich działań warto skonsultować się ze specjalistą. Po jednej lub kilku wizytach domowe zabiegi staną się prostsze do wykonywania oraz bezpieczne. Wiele z akcesoriów nie wymaga użycia siły, dlatego każdy poradzi sobie z ich zastosowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *