Wybieramy baterie wannowe do swojej łazienki

Najczęściej kiedy urządzamy swoje mieszkanie lub dom, robimy to z perspektywą mieszkania w tym miejscu przynajmniej przez kilka lat. Nie planujemy również remontu w najbliższej przyszłości.

Najładniejsza artmatura

Zależy nam na tym więc, aby nasze wnętrza były nowoczesne i jednocześnie funkcjonalne. Nie mogą się nam one znudzić za kilka lat, lub też nie powinny ulec one dewastacji. W szczególności dotyczyć powinno to łazienki, którą urządza się raz na kilkanaście lat, ponieważ jest to droga sprawa, a remont potrafi być bardzo męczący i niewygodny.

Warto więc zadbać o to, żeby materiały, z których wykonana jest nasza łazienka były materiałami najwyższej jakości. Dotyczy to nie tylko płytek łazienkowych, ale również na przykład baterii wannowych. Bateria najwyższej jakości, wykonana z trwałych materiałów może z powodzeniem posłużyć nam dobrze przez wiele lat. Najważniejsze, żeby była ona odporna na rdzę, a także na środki chemiczne, którymi czyści się łazienkę. Bateria powinna również być szczelna i dobrze się trzymać. Wiele firm zanim wypuści na rynek nową linię baterii wannowych, przeprowadza najpierw setki testów jakości i wytrzymałości nowych materiałów. Niekiedy okazuje się, że produkt nie nadaje się do wypuszczenia an rynek, pomimo poniesionych już kosztów. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest zawsze wybór baterii wannowych górnej półki. Oznacza to nieco wyższy wydatek, jednakże bateria taka powinna nam posłużyć przez wiele lat. Dobrze jest szukać firm sprawdzonych, które cieszą się odpowiednią renomą na rynku.

Poza tym, bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniej linii produktów. Najlepiej jest baterię wannową dopasować również do baterii zlewowej lub prysznicowej i deszczowni. Jedynie produkty z jednej linii stanowią całość i prawdziwą ozdobę całego pomieszczenia. Pomieszanie różnych stylów i różnych kształtów baterii łazienkowych zazwyczaj nie daje najlepszego wrażenia w pomieszczeniu. Design w tych kwestiach jest bardzo różny. Firmy stosują różne materiały, niekiedy chrom lub tytan. Poza tym, można wybierać spośród baterii wannowych w klasycznym stylu, z kurkami odkręcanymi lub też z wygodną rączką, czy też uchwytem. Dobrze jest dopasować również kształt słuchawki prysznicowej do baterii. Najczęściej spotkać można kształty owalne i opływowe, jednak dużym powodzeniem cieszą się również te kwadratowe i kanciaste, które nadają wnętrzu nowoczesności.

Warto zastanowić się więc przed wyborem odpowiedniej baterii wannowej i postawić na taką, która doskonale będzie pasowała do całego wystroju pomieszczenia. Poza tym, należy również dokonać wyboru pomiędzy baterią stojącą, a taką wbudowaną w ścianę, czyli ścienną. Tutaj tak naprawdę liczą się już jedynie preferencje indywidualnego klienta. Najlepiej jest zdać się na swój własny gust i wybrać baterię w odpowiednim stylu. Często okazuje się, że najbardziej podobają się nam baterie wannowe zagranicznych producentów, które są jednak dla nas zbyt drogie. W takiej sytuacji najlepiej jest poszukiwać ich nieco tańszych odpowiedników. Wiele firm posiada w swojej ofercie bardzo podobne do siebie wzory produktów.

Autor artykułu
Artykuł przygotowany we współpracy z Internetowym salonem łazienek Banyo.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *