Wybieramy podkład do twarzy. Jakich zasad przestrzegać?

Czym sugerować się podczas wyboru podkładu? Czy lepszy będzie produkt kryjący jak oferowany przez L’Oreal podkład Infallible, czy krem BB? Co powinien mieć dobry kosmetyk? Decyzja podczas zakupów nie jest łatwa, szczególnie, że w drogeriach znajdziemy setki przeróżnych kosmetyków.

Podkład to jeden z podstawowych kosmetyków stosowany przez kobiety każdego dnia. Jeśli jest odpowiednio dobrany, może przykryć wszelkie niedoskonałości naszej twarzy. Jeśli jednak dobierzemy go nieprawidłowo – zamiast pięknie, możemy prezentować się niezbyt korzystnie, czego lepiej byłoby uniknąć.

Ważny jest kolor

Wybieramy podkład do twarzy. Jakich zasad przestrzegać?
Liquid foundation smudges isolated on white background

Mając nawet bardzo dobry kosmetyk, jak np. oferowany przez L’Oreal podkład Infallible, nie uzyskamy spektakularnego efekut, jeśli kolor będzie źle dobrany. Nieprawidłowy odcień to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez kobiety przy wyborze fluidu.

Jak więc zrobić to prawidłowo? Przede wszystkim musimy stwierdzić jaki mamy odcień twarzy. Wystarczy, że przyłożymy do twarzy białą kartkę. Jeśli nasza skóra będzie miała bardziej żółty czy złoty kolor, to mamy ciepły odcień skóry, jeśli różowawy lub niebieskawy – chłodny.

Dla osób mających chłodną tonację, sprawdzi się podkład z domieszką różu oraz beżu, z kolei w przypadku ciepłej – należy sięgać po kosmetyki z brązem i żółcią.

W drogerii wybierz dwa–trzy kosmetyki i odrobinę ich nałóż na brodę. Większość dobrych marek (np. L’Oreal podkład Infallible) ma w swojej ofercie wiele odcieni jednego kosmetyku. Gdy już nałożymy próbki na twarz, lekko je rozcieramy i sprawdzamy, który kolor jest najbardziej zbliżony do odcienia naszej skóry. Chodzi o to, by podkład wręcz się z nią stapiał. Najczęstszym błędem jest sprawdzanie koloru kosmetyku na nadgarstku. Tu skóra jest cieńsza i jaśniejsza, niż ta na twarzy.

Czego oczekujesz od kosmetyku?

Kupując podkład trzeba też wiedzieć, czego od niego oczekujemy. Jeśli wystarczy nam wyrównanie koloru i nie mamy problematycznej cery, możemy sięgnąć po krem BB, który jest połączeniem kremu i podkładu.

Z reguły potrzebujemy jednak produktu, który zamaskuje niedoskonałości naszej cery w postaci wyprysków, blizn i wszelkich innych niedoskonałości. Wówczas należy sięgnąć po kosmetyk maskujący, np. oferowany przez L’Oreal podkład Infallible bądź inny tego typu.

Panie z tłustą cerą powinny podczas kosmetycznych zakupów zwracać uwagę na to, czy wybrany specyfik będzie matował cerę, z kolei w przypadku cery suchej koniecznie trzeba sięgnąć po podkład nawilżający. W tym drugim przypadku dobrze, by kosmetyk był wzbogacony dodatkowo o witaminę E, która doskonale chroni przed wolnymi rodnikami i substancje nawilżające oraz odżywiające cerę.

Z kolei w przypadku dojrzałej cery powinnyśmy sięgać po podkłady liftingujące, delikatnie napinające skórę i poprawiające jej koloryt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *