Wykańczamy podłogę w naszym domu  

Stało się! Posadzka w domu wylana i wypoziomowana – zatem można przejść do przyjemniejszych etapów remontu: wyboru podłogi, a następnie meblowania. W tym artykule poradzimy Wam, dlaczego warto zdecydować się na położenie paneli, a dokładniej paneli quickstep. Co je wyróżnia? Czym się wybijają na tle konkurencji?

Panele quickstep – nowa jakość paneli

Innowacyjne technologie pozwoliły na zaprojektowanie paneli, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też cechują się komfortem użytkowania. Przede wszystkim, nowoczesne panele wyróżnia sposób montażu – na wygodny click. Drewnopodobny wzór pozwala na wprowadzenie do wnętrza ciepła, elegancji i estetyki. Mnogość wzorów pozwala na dobranie paneli do oczekiwań klientów: dostępne są klasyczne kolory drewna, imitujące bielone lub podpalane deski, a także cieszące się ostatnio dużym zainteresowaniem panele w kolorach szarości, które doskonale nadają się wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym. Wszystkie panele quick-step nadają się do układania na ogrzewanie podłogowe, a ich pielęgnacja jest wystarczająco prosta, ponieważ nie przyciągają kurzu. Panele firmy Quick Step tworzą zatem higieniczną powierzchnię, którą docenią posiadacze dzieci oraz osoby, których wnętrza imponują wielkością. Wyróżnia je także odporność na wilgoć i atest antypoślizgowości – porzućcie wspomnienie pierwszych paneli dostępnych na rynku, które były śliskie jak lodowisko!

Jak montuje się panele quick-step?

Kupując panele quickstep w sklepie, uzyskamy pełną informację o łatwości montażu, który pozwala na wykonanie go samodzielnie. Nie trzeba mieć doświadczenia w układaniu podłogi, by rozłożyć panele na click samemu. Panele te montuje się bez użycia kleju, co znacząco ułatwia pracę. Bezklejowe łączenie paneli zostało opatentowane przez firmę Quick Step, co jest gwarantem ich solidnego połączenia. W sklepie zostaniemy także poinstruowani, jak powinno przebiegać dobijanie panelu na płasko i wsuwanie ich w poziomie, a następnie dosunięcie i zatrzaśnięcie. Wtedy bez obaw możemy przystąpić do montażu podłogi w domu.

Co jest niezbędne do montażu paneli quick-step?

Aby podłoga wyłożona panelami quick step służyła latami, warto pod nią położyć dedykowany wyciszający podkład. Podkład pod panele pozwala na usunięcie drobnych nierówności podłoża, ale przede wszystkim będzie odpowiadał za absorbowanie dźwięków i zapobiegnie możliwym hałasom. W ten sposób zostaje zagwarantowana odpowiednia akustyka wnętrz. Ciche wnętrza, bez efektu echa własnych kroków – tak zwanego hałasu słyszalnego dla osoby chodzącej po podłodze – właśnie są w Twoim zasięgu. Podkład sprzedawany jest w sklepach z panelami Quick Step, w formie wygodnej rolki, którą należy rozłożyć w pomieszczeniu w rzędach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *