Wykorzystanie kwasu hialuronowego w modelowaniu twarzy

Proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Zmarszczki, utrata jędrności skóry, opadanie tkanek, bruzdy i przebarwienia to niedoskonałości skóry pojawiające się w wyniku tego procesu. Dlatego też zabiegi odmładzające przyciągają tak licznie klientów do klinik medycyny estetycznej. Jednymi z najbardziej popularnych i skutecznych zabiegów odmładzających są te z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Pozwalają odmłodzić rysy poprzez modelowanie twarzy, poprawić wygląd ust poprzez wypełnienie kwasem hialuronowym czy wypełnić bruzdy i dolinę łez.

Modelowanie kwasem hialuronowym

Modelowanie kwasem hialuronowym to zabieg mający na celu skorygowanie ubytków tkanek wynikających z procesu starzenia się skóry. Zabieg modelowanie wykonuje się na różnych partiach twarzy w celu korekcji nosa, ust, wypełnienia zmarszczek i bruzd oraz podkreślenia owalu twarzy. Zabieg modelowania kwasem hialuronowym jest przeznaczony dla osób w każdym wieku, gdyż wiotkość skóry i zmarszczki pojawiają się już młodym wieku. Jednak gdy występują zaburzenia owalu twarzy, głębokie bruzdy, zapadnięte kości policzkowe, wąskie lub asymetryczne usta i dolina łez warto wykonać zabieg z użyciem kwasu hialuronowego w celu redukcji niedoskonałości.

Najczęściej wykonywane zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej to:

Największymi zaletami zastosowania zabiegów z kwasem hialuronowym jest jego gwarancja szybkich efektów, bezpieczeństwo i brak skutków ubocznych. Zabieg jest małoinwazyjny i szybki w wykonaniu a efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Do najczęstszych skutków ubocznych należą obrzęk, zaczerwienienie oraz siniak w miejscu podania. Jednak te objawy ustępują w ciągu kilku dni po zabiegu.

Głównym efektem zabiegów z kwasem hialuronowym jest zwiększenie objętości tkanek, redukcja wiotkości, poprawa elastyczności i jędrności oraz poprawa nawilżenia skóry.

 

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *