Wystylizuj paznokcie – pomysły na sezon jesień/zima

Stylizacja paznokci może nie jest tym, co każda kobieta powinna opanować do perfekcji, ale na pewno bardzo się przydaje, jeśli chce się subtelnie podkreślić swój wygląd. Sprawne posługiwanie się tego typu kosmetykami sprawia ponadto, że wystarczy zaledwie chwila, by nadać kobiecym dłoniom odpowiedniego charakteru, pasującego do stylizacji oraz okazji, jaką mają one uświetnić. Czasem jednak po prostu chce się coś zmienić, a wtedy warto zdać się na proste skojarzenia i… odrobinę kreatywności.

 

Jesień oraz zima, jak każda inna pora roku jest ku temu doskonałą okazją. Wystarczy lekka zabawa detalami, dobrze dobrana paleta kolorów oraz przemyślana konwencja. Jednobarwne paznokcie oczywiście też są bardzo dobrze widziane, ale nie dają takiego efektu i tylu miłych reakcji otoczenia co… No właśnie, co umieścić na paznokciach w tym sezonie? Oto nasze pomysły.

Kwintesencja jesieni

Nim przygotujemy się na chłód i przedłużający się mrok, jaki szykuje dla nas zima, warto rozświetlić i ubarwić swoją stylizację o coś jesiennego i eleganckiego. Ciepło i stonowanie barw za oknem może być ku temu doskonałą inspiracją. Trzeba jedynie odrobinę ruszyć głową i pomysł sam wskakuje do wyobraźni. W jaki sposób? Wystarczy zwykły spacer! Można więc posłużyć się dwoma lakierami i naprzemiennie pomalować swoje paznokcie w odcieniach głębokiego pomarańczu lub czerwieni połączonej z kolorem brązowym (odcień czekoladowy). Dla osób posiadających jednak odrobinę wolnego czasu polecamy natomiast kasztanowe inspiracje. Do tego zadania należy zaopatrzyć się w cztery rodzaje lakierów – ciemną, soczystą zieleń, biel, beż i ciemny brąz – a następnie postępować według następujących instrukcji:
– mały palec, palec wskazujący oraz kciuk malujemy na jednolity kolor zielony,
– dwa pozostałe palce dłoni pokrywamy beżowym lakierem,
– na wyschniętym kolorze beżowym malujemy brązowym lakierem kształt kasztanów bez łupin (wielkość dowolna, jednak tak by nie zajmował więcej niż połowę płytki paznokcia),
– czekamy aż lakiery wyschnie i przy pomocy białego lakieru malujemy kształt twarzy, a potem dodajemy do niej brązowe oczka i buzię,
– zielonym lakierem zaznaczamy charakterystyczną czapeczkę z kolcami.
Całość (po wyschnięciu) utrwalamy lakierem bezbarwnym!

Zapachniało powiewem zimy

Wydawać by się mogło, że zimową porą cały optymizm zostaje pokryty szronem i nie ma na niego miejsca pod ciepłym płaszczem, ani w żadnej ze stylizacji, jakie może sobie wyobrazić kobieta. Może i faktycznie otoczenie staje się wówczas o wiele bardziej stonowane, jednak wzornictwo paznokci wcale nie musi poddawać się temu trendowi i radośnie może kontynuować swoją misją stwarzania wrażenia sympatii i optymizmu. Niezwykle pomocne staną się podczas tej misji cztery główne kolory – biel, granat, czerń i czerwień. Co do wzornictwa to chyba nie ma bardziej charakterystycznych i łatwiejszych do zrealizowania stylizacji zimowych niż:
– bałwanek (trzy kuleczki na ciemnym tle),
– choinka (złożona z dwóch trójkątów i kwadratu przejmującego rolę pnia),
– płatki śniegu (najlepiej wyglądają proste wzory zimowych gwiazdek, zamiast kropek).
Warto również pamiętać, że biel to idealny lakier do tworzenia wzorów, natomiast pozostałe trzy nadają się bardzo dobrze na podkład kontrastujący z nim. Chyba nie musimy przypominać by na koniec zabezpieczyć wszystko lakierem bezbarwnym – każda kobieta lubi, gdy jej paznokcie jak najdłużej pozostają w idealnym stanie.

Za cenne wskazówki dziękujemy redakcji StylMody.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *