Z czego uszyć kurtkę lub płaszcz?

Na rynku istnieje wiele gotowych produktów, jednak coraz częściej szukamy rozwiązania, które sprawi, że będziemy czuli się i wyglądali wyjątkowo. Jednym z nich jest uszycie kurtki lub płaszcza.

Jakość materiału ma znaczenie

Obecnie na wystawach i półkach sklepowych możemy znaleźć produkty tworzone praktycznie w jednym stylu na przykład kurtki damskie na zimę. Często też nie wiadomo, jak długo kurtka nam posłuży, gdyż sama nazwa materiału nic nam nie mówi. Problem pojawia się także, gdy poszukujemy ubrania wierzchniego idealnie dopasowanego do sylwetki.

Materiały na kurtkę muszą być wysokiej jakości. W innym przypadku, szybko się zniszczą i nie będą chroniły właściciela przed zimnem czy opadami deszczu. Stąd coraz częściej zapada decyzja o tym, aby uszyć płaszcz czy kurtkę wedle własnych potrzeb. Gdy jednak zdecydujemy się na ten ruch, warto wiedzieć, jakie tkaniny są trwałe i przyjemne dla ciała.

Z czego uszyć okrycie wierzchnie?

Bardzo ważne jest samo zastosowanie płaszcza. Innego materiału wymaga zimowy, a jeszcze innego wiosenny. Podobnie jest z kurtkami. Przeciwdeszczowe czy zimowe potrzebują znacznie trwalszej tkaniny, natomiast jesienne czy letnie – lżejszej i cieńszej.

Wśród najczęściej wybieranych materiałów na kurtkę znajdują się nie tylko wełna czy bawełna, ale także sztuczne tkaniny. Poliamid jest jednym ze składników, który nie szkodzi skórze, ale doskonale chroni ją przed zimnem czy wilgocią. Dodatkowo jest on stosowany w śladowych ilościach tak, aby wzmocnić produkt stworzony z tkaniny naturalnej.

Płaszcze czy kurtki oversize mogą swobodnie być szyte z cieńszych, lżejszych materiałów. Inaczej niż w przypadku okryć wierzchnich garniturowych albo dopasowanych do sylwetki – takie muszą mieć odpowiednią sztywność. Tego typu ubrania są schludne i elegancko się prezentują, a także podkreślają walory właściciela.

Sam dobór kolorów jest uzależniony od preferencji i tego, czemu ma służyć okrycie wierzchnie. Dodatkowo ważne są okazje i miejsca, w jakich będziemy się poruszać. Dlatego krój oraz wzór, czy kolorystykę warto dobrze przemyśleć, jeszcze przed rozpoczęciem pracy nad kurtką czy płaszczem.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany we współpracy z zubibo.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *