Zabiegi medycyny estetycznej – oryginalny prezent na święta?

Masz do obdarowania osobę, która “wszystko ma”? Nie zawsze prezent musi mieć formę materialną: tym bardziej, że rzeczy z czasem zużywają się lub tracą swoją wartość. Bliskiej osobie możesz podarować także czas, w którym będzie mogła zadbać o siebie: o swoje zdrowie lub urodę. Czy zabieg medycyny estetycznej to dobry pomysł na prezent?

Któż z nas nie chciałby otrzymać w prezencie na święta “nowego” wyglądu: możliwości poprawy urody czy korekty drobnych mankamentów? W tym prezencie liczy się także i to, że obdarowana osoba w nowym roku będzie niejako “zmuszona”, aby w końcu zrobić coś dla siebie, znaleźć czas na własne przyjemności. Taki prezent z pewnością docenią więc osoby zabiegane i zapracowane, które na co dzień troszczą się o innych, jednak często brakuje im czasu, aby zadbać o siebie.

Po drugie, taki prezent pokaże obdarowanej osobie, że dobrze ją znamy i myślimy o jej potrzebach i marzeniach.

Mezoterapia, peeling chemiczny, wypełnianie kwasem hialuronowym czy tzw. wampirzy lifting – to jedne z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, które sprawdzą się na prezent dla większości osób. Ich celem jest przede wszystkim przywrócenie pięknego wyglądu: regeneracja i poprawa elastyczności skóry. Bardzo nietypowym (choć dla wielu wymarzonym!) prezentem może być także zabieg z użyciem lasera, taki jak np. laserowe usuwanie tatuażu – niechcianej pamiątki z młodości lub nieudanego makijażu permanentnego – radzi dr n.med. Magdalena Wawrzynkiewicz, ekspert z kliniki medycyny estetycznej Uniestetica.

Zabiegi medycyny estetycznej: doskonały prezent czy gafa pod choinką?

Czy zatem zabiegi medycyny estetycznej to zawsze udany upominek? Jeśli wiemy na pewno, że bliska osoba marzy o konkretnym zabiegu (np. korekcie nosa czy liftingu twarzy) – z pewnością będzie to strzał w dziesiątkę! Jeśli jednak nie jesteśmy pewni, czy faktycznie jest to dobry pomysł, warto delikatnie “wybadać” przyszłego obdarowanego oraz wybrać “uniwersalny” zabieg, który nie będzie sugestią, że z jej/jego wyglądem jest coś nie tak.

Może to więc być np. peeling czy mezoterapia, ale niekoniecznie np. odsysanie tłuszczu, laserowe usuwanie trądziku lub rozstępów. W końcu nawet mając najlepsze intencje, możemy kogoś urazić – tym bardziej, jeśli prezent (voucher) zostanie rozpakowany w obecności całej rodziny. Oczywiście wszystko zależy od charakteru obdarowanego: nie brakuje osób, które otwarcie się z takiego upominku ucieszą. Jeśli jednak nie masz pewności, sięgnij po “bezpieczny” zabieg urodowy.

A może… operacja plastyczna?

Choć może wydawać się to kontrowersyjne, wymarzonym prezentem świątecznym dla niejednej osoby może być… operacja plastyczna! Do tych popularnych należy np. korekta nosa, odstających uszu, opadających powiek, a także plastyka piersi lub redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej (liposukcja itp.). Tego rodzaju “poprawa urody” nie musi wynikać z niezdrowych kaprysów. Wiele osób z powodu mankamentów swojego wyglądu boryka się z kompleksami lub brakiem pewności siebie. Jeśli dobrze znasz bliską osobę z takim problem, zapewne zdajesz sobie sprawę z faktu, jak bardzo uszczęśliwiłby ją np. “nowy nos” czy odmładzający lifting – jednak sama prawdopodobnie nigdy o taki prezent nie poprosi. Tymczasem “nowy wygląd” może okazać się cenniejszy, niż jakakolwiek kupiona rzecz.

Rozważając prezent w postaci opłacenia dla bliskiej osoby operacji plastycznej, warto potraktować sprawę delikatnie. Musimy mieć pewność, że obdarowany na pewno się z takiego prezentu ucieszy. W przeciwnym razie możemy zostać źle odebrani i zamiast radości, sprawimy komuś przykrość.

Jeśli decydujemy się na taki prezent, bardzo istotną kwestią jest wybór kliniki, co do które będziemy mieć pewność, że świadczy swoje usługi profesjonalnie i na najwyższym poziomie. Warto więc sprawdzić opinie pacjentów oraz zobaczyć przykładowe efekty prac lekarzy, a najlepiej po prostu umówić się na spotkanie, aby samemu przekonać się o jakości usług i podejściu do pacjenta – dodaje ekspert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *