Zanim odetniesz metkę, czyli jak sprawdzić biustonosz po internetowym zakupie?

Dokonałaś już odpowiednich pomiarów i wybrałaś stanik, który wydaje się dla Ciebie idealny? Już rozpakowałaś przesyłkę i zastanawiasz się, czy odciąć metkę? Teraz sprawdź, jakim testom warto go poddać, by przekonać się, czy dokonałaś dobrego zakupu!

Nie śpiesz się i dokładnie sprawdź biustonosz

Główną zaletą przymierzania stanika w domowym zaciszu jest brak pośpiechu. Możesz zarezerwować sobie na ten cel tyle czasu, ile tylko chcesz. Będziesz mogła zatem dokładnie sprawdzić model, w ten sposób unikając dokonania pochopnej decyzji. W sklepie stacjonarnym mogłoby być o to ciężko!

Pamiętaj też, że sklepy internetowe takie jak magicznabielizna.pl oferują możliwość dogodnego zwrotu produktu. Dlatego jeżeli nie odetniesz metki, będziesz mogła bez ryzyka przetestować produkt. Zasługujesz przecież, by nosić idealny dla siebie stanik. Jest to kwestia zarówno wyglądu, jak i zdrowia i komfortu!

Testy najlepiej przeprowadzać przy dobrze oświetlonym lustrze, zrelaksowana i skupiona. Nie wahaj się przed tym, by w razie konieczności część z nich przeprowadzić nawet po kilka razy. Chcesz być przecież stuprocentowo pewna!

Jak stanik wygląda pod ubraniem?

Piękny wygląd samego stanika ma duże znaczenie, jednak w większości przypadków najważniejsze jest to, jaki kształt nada biustowi, gdy założysz go pod ubraniem. Prawdziwym testem biustonosza jest założenie go pod cienką, jednokolorową bluzkę o dopasowanym kroju. To wtedy najłatwiej będzie ocenić, czy piersi rzeczywiście dobrze wyglądają w danym modelu.

Warto również sprawdzić, jak biust będzie prezentował się w bluzce z dekoltem. Załóż kilka bluzek, by sprawdzić, na jaką głębokość dekoltu będziesz mogła pozwolić sobie w danym modelu.

Oczywiście nie można zapomnieć o sprawdzeniu, jak stanik wygląda z ubraniami, które nosisz na co dzień. W zależności od tego, czy masz zamiar zakładać go do pracy, czy ważne wyjścia, sprawdź go z codziennymi strojami lub ulubioną wieczorową sukienką.

Jak biustonosz sprawdza się w ruchu?

Nie wystarczy sprawdzić, jak biustonosz leży, gdy stoisz przed lustrem! Niemniej ważne jest sprawdzenie go w ruchu. Przygotuj się na mały aerobik!

Zaczynamy od tak zwanego „testu skokowego”. Kilka razy podskocz i sprawdź, czy piersi są wystarczająco podtrzymane. Oczywiście szczególnie w przypadku dużego biustu nie możesz oczekiwać, że stanik będzie idealnie trzymać je w ryzach, jednak jeśli masz wrażenie, że w trakcie skakania piersi nieomal wydostają się na wolność, prawdopodobnie miseczki są za luźne.

To jeszcze nie koniec! Sprawdź też, czy gdy schylisz się i wyprostujesz, piersi pozostaną na miejscu. Warto również zweryfikować, czy ramiączka nie przesuwają się, gdy intensywnie wzruszasz ramionami.

Jeżeli masz zamiar spać w nowym biustonoszu, warto przetestować go również w pozycji leżącej. Tutaj nie trzeba zwracać szczególnej uwagi na wygląd (w pozycji leżącej większość biustów i tak nie ma idealnego kształtu), natomiast koniecznie sprawdź, czy nie uwiera Cię w tej pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *