Zaoszczędź pieniądze i zdobądź zdrowie! Rower miejski zamiast komunikacji!

Miejskie rowery coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Rower miejski stał się obecnie drugim co do popularności środkiem transportu w mieście. Nie emituje on spalin i sprawia ogromną radość, a także pozwala nam zmienić styl życia na nieco zdrowszy.

Jakie są plusy korzystania z roweru?

 

Kupując rower miejski zyskujemy swego rodzaju niezależność, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę inne środki komunikacji. Obecnie wiele linii autobusowych jest likwidowanych, a przewoźnicy prywatni nie zawsze mają rozkład dopasowany do naszych potrzeb. Rower daje nam ogromne możliwości poruszania się po mieście. Rower jest także najtańszym z możliwych środków transportu. Koszty jego eksploatacji są wręcz znikome, dlatego wiele osób decyduje się na taki zakup. Rower miejski może być naprawiany nawet w przydomowym garażu, ale sklep rowerowy powinien prowadzić również jego serwis. Rowery damskie, czy rower miejski powinien mieć przede wszystkim sprawdzany stan hamulców, ale również stan łańcucha. Możemy wszystkie te elementy sprawdzić w jednym serwisie rowerowym. Dodatkowo rower miejski nie eksploatuje się tak szybko jak motor czy samochód i ma znacznie mniej części, które z biegiem czasu mogłyby się zużyć. Rower miejski jest więc wybierany przez osoby, które dopiero zaczynają swoją pracę albo są studentami. Obecnie infrastruktura miasta mocno zmienia się pod kątem rowerów miejskich. Powstaje coraz więcej miejsc na rowery, głównie chodzi o specjalne parkingi dla rowerów, a także ścieżek rowerowych. Osoby chcące szybko poruszać się po mieście znacznie częściej wybierają właśnie rower miejski, zamiast coraz droższej komunikacji miejskiej. Na jeżdżeniu na rowerze możemy bardzo dużo zaoszczędzić. Jeśli wcześniej poruszaliśmy się za pomocą samochodu, to możemy miesięcznie zaoszczędzić nawet 600 zł. To dość duża kwota, zważywszy na to, że obecne ceny są coraz wyższe.

Jakie akcesoria będą potrzebne nam na rower?

Sklep rowerowy ma mnóstwo różnych akcesoriów, które mogą pomóc nam w korzystaniu z tego rodzaju środka transportu. Przede wszystkim potrzebujemy odpowiedni kask rowerowy, który zapewni nam optymalne bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest również koszyk na rower, w który schowamy m.in. zakupy. Rower miejski powinien mieć również wygodne przerzutki oraz oświetlenie. Dzięki niemu będziemy widoczni na drodze. Rowery damskie mają również możliwość zmiany siodełka na nieco większe. Dodatkowe siodełko w stylu holenderskim sprawi, że jazda na rowerze będzie prawdziwą przyjemnością. Na rower warto mieć również wygodne buty. Jeśli sami naprawiamy rower, przydadzą nam się narzędzia, takie jak różnej wielkości klucze, które pomogą nam w przypadku zerwanego łańcucha w rowerze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *