Zaplanuj ferie zimowe na nartach we Włoszech już teraz!

0 55

Do zimy i do pierwszych opadów śniegu mamy jeszcze czas, co znaczy, że mamy wystarczająco czasu na zaplanowanie niepowtarzalnej wycieczki zimowej na narty. Gdzie znaleźć najlepsze stoki narciarskie i ośrodki wypoczynkowe? Na jakie terminy najlepiej planować wyjazd na narty? Co zrobić aby wyjazd na narty został zapamiętany na długo?

Wyjazd na narty – gdzie i kiedy?

Mieszkając w Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że daty rozpoczęcia i zakończenia sezonu narciarskiego są ruchome, dlatego planowanie urlopu z wyjazdem na narty jest w tym przypadku dość utrudnione. W przeciwieństwie do polskich stoków narciarskich, we Włoszech czy Austrii szczyty górskie są znacznie wyższe, a terminy są ściślej określone. Warto pamiętać, że planowanie urlopu na pierwsze lub ostatnie dni sezonu może spowodować, tylko część tras będzie dostępna do jazdy.

Jednym z najpopularniejszych kierunków na wyjazd na narty są Włochy, które zdobyły serca wielu fanów jazdy na nartach i snowboardzie z całego świata. W zależności od wybranego stoku, sezon narciarski we Włoszech zaczyna się już pierwszego listopada, a końcem tego miesiąca każdy włoski stok wita narciarzy.

Jak zorganizować wyjazd na narty?

Zorganizowanie wyjazdu na narty, który będzie ciekawy i angażujący dla wszystkich uczestników, nawet tych najmłodszych, nie jest zadaniem prostym, dlatego warto skorzystać z usług firm, które profesjonalnie organizują wycieczki tego typu. Sprawdź ofertę wyjazdów na narty do Włoch organizowanych przez Portaski.

Główną zaletą wyboru organizatora, zamiast organizacji wyjazdu na własną rękę jest to, że nie musisz o nic się martwić. To właśnie organizator odpowiada o dopilnowanie wszystkich szczegółów związanych z wyjazdem.

Wyjazdy zorganizowane na narty są indywidualnie dopasowywane do każdej grupy wiekowej. Częścią pracy organizatorów jest też przygotowanie kursu jazdy na nartach czy desce dla dzieci i dorosłych.

Planując wyjazd na narty we Włoszech warto pamiętać o dwóch punktach szczytowych sezonu, podczas których w górach jest najwięcej turystów, co znacznie wydłuża czas oczekiwania i zmniejsza komfort jazdy. Zimowe “szczyty” przypadają na okres świąteczny (Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok) oraz okres ferii zimowych.

Czym dojechać i gdzie spać?

Wybór środka transportu, tak samo jak i wybór miejsca do odpoczynku jest kwestią nadzwyczaj indywidualną. Jeśli chodzi o wybór ośrodka wypoczynkowego, to warto skorzystać z dostępnych w obszarze niedaleko stoku narciarskiego. Najczęściej są to hotele, czasami jednak jest możliwość wynajęcia prywatnego górskiego domku lub apartamentów.

Jeśli wybierasz się wraz z rodziną czy bliskimi na narty we Włoszech masz trzy możliwości: samochód osobowy do wyjazdu małym gronem, samolot, który gwarantuje o wiele krótszy czas podróży niż pozostałe środki transportu oraz autokar, który będzie idealny dla większej grupy, a także jest najczęściej wybieranym środkiem transportu w przypadku zorganizowanych wyjazdów na narty we Włoszech.

Leave A Reply

Your email address will not be published.