ZdrowieJEMY – włącz jogurt prebiotyczny do codziennej diety

Na początku XX wieku jogurt sprzedawano w aptekach, uznając go za lekarstwo. Dzisiaj znajdziemy go w każdym sklepie spożywczym i nadal wspaniale służy naszemu zdrowiu. Dlaczego warto włączyć do swojej codziennej diety jogurt prebiotyczny?

Probiotyki – bezcenne, dobre bakterie

Dobre bakterie, czyli tak zwane probiotyki mają właściwości lecznicze. Wspomagają leczenie alergii, biegunek, chorób zapalnych jelit i wątroby. Wzmacniają odporność, pomagają zwalczać bakterie odporne na antybiotyki, działają pozytywnie na układ trawienny, obniżają cholesterol i są sprzymierzeńcami osób, które walczą z nadwagą.

Jogurt prebiotyczny – warto jeść go codziennie

Jak widać, warto włączyć probiotyki do codziennej diety, bo lista korzyści jest długa. Gdzie je znajdziemy? W fermentowanych produktach mlecznych, a więc na przykład jogurtach. Warto zwrócić uwagę na nowość, jaka zawitała ostatnio do sklepów – jogurt prebiotyczny typu greckiego z inuliną z cykorii (czyli funkcjonalnym błonnikiem Beneo Orafti) marki Bieluch. To zalecany składnik diety osób powyżej 1 roku życia, także tych, które nie tolerują cukru mlecznego, a więc laktozy. Nie zawiera barwników i polepszaczy, jest w pełni naturalny, a jedzony regularnie, stymuluje wzrost bakterii probiotycznych.

Dobre samopoczucie na co dzień

Jogurt można zabrać ze sobą do pracy lub szkoły. To szybka i świetna przekąska lub dodatek do owoców, sosów, sałatek i dipów. Jedząc smaczny jogurt, nie musimy nawet myśleć o tym, ile dobrego robi dla naszego organizmu. Jogurt prebiotyczny Bieluch został wyprodukowany metodą termostatową, co oznacza, że proces fermentacji oraz dojrzewania zachodzi każdym kubeczku osobno. Dodatkowo, zawiera również wapń oraz witaminy B12 i B2. Jest również lekkostrawny i po prostu pyszny, dlatego będzie smakował każdemu, zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Jedz jogurt i wygrywaj nagrody!

Od 15 lipca rusza wyjątkowy konkurs, którego szczegóły znajdziecie na stronie http://smbieluch.pl/pl/konkurs. Warto jeść jogurt prebiotyczny codziennie, zbierać z wieczka „języczki“ i wygrywać gwarantowane zestawy nagród. A to wszystko na zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *