Zegarek z GPS strażnik naszego dziecka

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest sprawą nadrzędną dla nas rodziców. Niemniej jednak nie jesteśmy w stanie za nimi chodzić krok w krok, ponieważ mamy też swoje własne obowiązki. Ponadto chcemy, aby nasze dziecko stało się w pełni samodzielne i umiało ocenić samo, co dla niego jest właściwe, a czego powinno unikać.

Dlatego czujność rodzica musi być dyskretna. Warto trzymać rękę na pulsie i mieć wszystko pod własną kontrolą, tak aby nasza pociecha nie czuła się w żaden sposób ograniczana. W tym wypadku fantastycznym rozwiązaniem są zegarki z GPS-em, które na obecną chwilą stają się coraz bardziej popularnym gadżetem dla dzieci.

Postanowiłam taki zegarem zakupić mojej ośmioletniej córce z zespołem downa. Moja córka jest bardzo żywym dzieckiem i trudno utrzymać ją w domu. Ponadto nie słucha się, chodzi własnymi drogami i lubi wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję do ucieczki z domu. Często miałam takie sytuacje, że szukałam jej w sąsiedztwie, kiedyś nawet pojechała na swoim rowerku do sklepu. To doświadczenie przekonało mnie, że powinnam kupić dla niej zegarek z lokalizatorem GPS. Wybrałam model LOCON GJD.01.

Wygląd zewnętrzny i funkcje

Mechanizm zegarka jest umieszczony w kolorowym silikonywym etui. Cała obudowa wraz z paskiem wykonana jest z silkonu. Dzięki temu urządzenie w pełni zabezpieczone jest przed czynnikami zewnętrznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Nowoczesny desing zegarka powinien spodobać się każdemu młodemu człowiekowi. Urządzenia sprzedawane są w żywych i jaskrawych kolorach, co jest dodatkowym atutem, ponieważ tym chętniej nasza pociecha będzie go nosiło. Ja dla mojej córci wybrałam różowy.

Urządzenie łatwo i dobrze się zapina na rączce i jest wygodne do noszenia dla dziecka. Moja córka na początku nie była do niego przyzwyczajona, próbowała go zdjąć, ale nie mogła go ściągnąć. Co mnie przekonało o tym, że go nie zgubi. Teraz go już spokojnie nosi.

Do zestawu dostałam zegarek, ładowarkę USB, kartę sim oraz instrukcje obsługi. Urządzenie wymaga karty sim i przypisanego numeru telefonu jak w standardowych komórkach. Na stronie dystrybutora https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/lokalizacja-osob/24-zegarek-gps.html w trakcie zakupu można wybrać operatora sieci i do zestawu dołączona będzie odpowiednia karta SIM. Urządzenie działa wraz z aplikacją dostępną zarówno na androida, jak i iOS. Można ją zainstalować w telefonie, komputerze lub tablecie.
Funkcje zegarka
Zegarek spełnia kilka funkcji:
– określa dokładną godzinę i datę
– ma funkcje telefonu, możemy zadzwonić do dziecka lub dziecko może zadzwonić do nas, dzięki funkcji SOS. Do zegarka poprzez aplikację można wprowadzić numery rodziców.
– Lokalizator GPS, dzięki systemowi GPS dokładnie namierza obecną pozycję naszej pociechy.
– funkcje powiadomień sygnalizują sygnałem dźwiękowym i smsem, kiedy dziecko zdejmie zegarek z rączki lub opuści dany rejon, gdzie przebywa. Sygnalizuje również niski poziom baterii.
– Bluetooth- umożliwia komunikację między zegarkiem a innym urządzeniem mobilnym np. telefonem.

Jak działa telefon

Po zainstalowaniu karty sim w zegarku i ściągnięciu aplikacji (zalecanej przez producenta urządzenia) np. na rodzica telefon, zabawa się zaczyna. Telefon jest już praktycznie aktywny, możemy teraz wprowadzić do niego własne ustawienia. W aplikacji własnego urządzenia mobilnego możemy ustawić czas: datę i godzinę, wprowadzić numery telefonów, na które dziecko będzie mogło zadzwonić w razie potrzeby oraz inne dane, a potem przesłać poprzez Bluetooth do pamięci zegarka. W ten sposób zegarek będzie przesyłał powiadomienia na telefony podane w pamięci.
Fajną sprawą jest wprowadzenie nazwy indywidualnej zegarka. Ja nazwałam go imieniem córki: Jowita. W ten sposób można skonfigurować lokalizację zegarka na wielu urządzeniach, podając tylko nazwę.

Zasilanie zegarka

Zasilanie stanowi bateria akumulatorowa, którą można naładować poprzez kabel USB, podłączając go do np. komputera lub poprzez zasilacz bezpośrednio do sieci. Bateria wytrzymuje ok. 1-4 dni. W zależności od intensywności korzystania z urządzenia i prowadzenia rozmów. Jak przekonałam się w moim przypadku, jest to ok. 2 dni. Niestety na stałe włączona funkcja GPS pobiera dużo mocy.

Lokalizator GPS

Ta funkcja właściwie jest dla mnie najważniejsza i z tego względu kupiłam ten gadżet dla córeczki. Lokalizację dziecka można sprawdzać poprzez aplikację zainstalowaną np. w telefonie.
Aplikacja ma już zainstalowane mapy, więc po włączeniu dokładnie pokazuje, gdzie znajduje się nasze dziecko. Zdziwiłam się, bo nawet dokładnie lokalizuje numery domów na naszej ulicy. Wiem na przykład, że moja córka stoi pod płotem u sąsiadów. Z mężem robiliśmy swego rodzaju przeszpiegi. Sprawdzaliśmy na aplikacji jej aktualne położenie, a potem wychodziliśmy z domu i weryfikowaliśmy wskazania zegarka. I wszystko się dokładnie zgadzało J.
Aplikacja również pokazuje drogę przemieszczania się dziecka w danym określonym czasie.
Dzwonienie i odbieranie połączeń

Do dziecka można zadzwonić podobnie jak pod inne numery telefonów. Zegarek wydaje sygnał dźwiękowy, więc kiedy dzwonimy ona poprzez klawisz boczny, może odebrać połączenie. Podobnie ona może zadzwonić do nas poprzez funkcję SOS. Co prawdo stało się to dość irytujące, ponieważ jak moja córka odkryła możliwość zadzwonienia do mnie, zaczęła dla zabawy do mnie dzwonić.
Dodatkową funkcją zegarka jest opcja podsłuchu dziecka. Poprzez zegarek możesz na swoim telefonie załączyć opcję w aplikacji, dzięki której będziesz słyszał dziecko, tak aby ono o tym nie wiedziało. Prawdę mówiąc, nie korzystałam jeszcze z tej funkcji tego urządzenia.


Powiadomienia

Aplikacja zainstalowana na telefonie informuje mnie smsem, kiedy Jowita ściąga zegarek, kiedy zegarek jest zdjęty oraz o konieczności naładowania baterii. To są podstawowe funkcje, jakie urządzenie wykonuje. Oprócz tego można wyznaczyć jeszcze obszar, w jakim dziecko może się poruszać. Kiedy nasza pociecha wyjdzie z tego obszaru, urządzenie również nam to zasygnalizuje powiadomieniem.


Podsumowanie

Zegarek LOCON GJD.01 moim zdaniem to bardzo dobry zakup, jakiego dokonałam dla bezpieczeństwa mojego dziecka. Córka teraz już chętnie go nosi. Sama zakłada go, jak chce iść na dwór i nie przeszkadza on jej w zabawie. A Ja dzięki temu urządzeniu mam wszystko pod kontrolą, a przy okazji mniej stresu.

 

Mamy również kod rabatowy dla czytelników.

Kod: KOCHAMBLOGA

-10% na wszystkie produkty w Sklepie Bezpieczna Rodzina

Link do sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *