Zimowe ubranka dla niemowląt

Kiedy nadchodzą chłodne i śnieżne dni, wielu rodziców – szczególnie tych początkujących – zastanawia się jakie ubranka dla niemowląt wybierać na zimowe miesiące. Warto więc poznać kilka najwygodniejszych i najbardziej optymalnych strojów.

W co ubierać niemowlę zimą?

Zwykle największy problem pojawia się w kwestii spacerów: kiedy nie chce się, by dziecku było zimno, ale ważne jest także to aby go nie przegrzać. Jeśli chodzi o noworodki, to po tzw. werandowaniu, gdy przychodzi czas na dłuższe wyprawy, trzeba ubrać je kolejno w: body z długim rękawem, śpioszki z pełnymi stópkami, sweterek, Na to dziecku zakłada się zimowy kombinezon oraz rękawiczki i czapkę. Kiedy kombinezon nie posiada zabudowania na stópki, to należy założyć na nie dodatkowo grube skarpetki. W wózku dziecko okryć należy jeszcze kocem. Kilkumiesięczne niemowlę powinno być ubrane podobnie, ale może mieć cieńszy kocyk. Trzeba pamiętać, że taki maluch powinien mieć jedną warstwę ubrań więcej niż dorosły. Kiedy prawie roczne niemowlę zaczyna stawiać pierwsze kroki i na dworze spędza czas nieco bardziej aktywnie, powinien mieć tyle warstw ubrań ile dorosły. Nadal jednak powinien na pajacyku nosić kombinezon – najlepiej z kapturem. Szyję należy otulić mu wtedy „kominowym” szalikiem.

Ubranka dla niemowląt na zimę

O tej porze roku temperatura w domowych pomieszczeniach powinna utrzymywać się na poziomie mniej więcej 21°C. Dlatego też niemowlęta powinny być ubrane niezbyt grubo – i co ważne w tyle warstw co rodzice. Najlepiej zakładać im dwie warstwy bawełniane, to znaczy body (z krótkim albo długim rękawem) oraz pajacyk. To idealny strój na czas aktywności maluszka. Na drzemki w czasie dnia przyda się zaś średniej grubości kocyk. Trzeba bowiem pamiętać, że zbyt dużo ciepła może zakłócić dziecku spokojny sen. W łazience, podczas kąpieli temperatura powinna wynosić 28°C. Jeżeli w domu jest chłodno, to wtedy na pół godziny po kąpieli dziecku można założyć cieniutką czapeczkę. Zimową nocą dziecko powinna spać ubrane w pajacyk, najlepiej taki z zapięciem na zatrzaski z przodu na całej długości, co ułatwi zmieniane pieluszki nawet bez budzenia niemowlęcia. Tak jak w każdą porę roku, tak i zimą nie można zapomnieć o tym, że wybrane dla maluszka ubranka – szczególnie te, które będą mieć kontakt z jego skórą – nie powinny mieć drażniących metek, wielu zszyć na plecach albo guziczków. Spędzające dużo czasu w pozycji leżącej dzieci nie powinny mieć też strojów z wystającymi ozdobami, które utrudniałby im osiągnięcie pełnej wygody.

Więcej informacji i porad na: kochanyurwis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *