Zmarszczki na szyi 10 najlepszych sposobów jak je usunąć

Wraz z wiekiem na ludzkim ciele pojawia się coraz więcej oznak starzenia. Jest to proces naturalny, jednak tempo jego przebiegu jest bardzo indywidualne. Zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest styl życia. Brak odpowiedniej ilości ruchu, nawodnienia organizmu, czy stosowania środków pielęgnacyjnych sprawia, że zmarszczki stają się widoczne.

„Tech neck” i zmarszczki na szyi

Najczęściej pierwsze z nich pojawiają się na twarzy, w okolicach oczu, czy ust, ponieważ są to obszary bardzo aktywne. Drugim miejscem, szczególnie o Pań, jest szyja oraz dekolt. We współczesnym świecie coraz częściej mówi się także o zmarszczkach „tech neck”. To właściwie określenie, które nawiązuje bardziej do wady postawy, która jest wynikiem spędzania wielu godzin przy komputerze, czy innego rodzaju urządzeniach, a objawia się zbytnim pochyleniem głowy, któremu towarzyszy garbienie się. O ile jedną z kwestii jest odpowiedni zestaw ćwiczeń, który pozwoli pracować nad sylwetką, o tyle również skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby zachować mogła elastyczność. W jaki sposób poradzić sobie ze zmarszczkami na czyi?

Jak można usunąć zmarszczki na szyi?

Warto pamiętać, że zmarszczki na szyi mogą wynikać z niedoboru witamin, czy składników odżywczych, które wspomagają chociażby elastyczność i jędrność skóry. Bardzo ważne jest także odpowiednie nawodnienie organizmu. Co zrobić, jeśli zmarszczki już się pojawiły?

1. Odpowiednia ochrona szyi i dekoltu

Niezależnie od tego, czy zmarszczki stanowią dla Ciebie problem, czy szukasz raczej sposobu na to, by jak najdłużej cieszyć się gładką skórą, powinnaś mieć na uwadze ochronę skóry przed nadmiernym słońcem. Jego nadmiar w negatywny sposób wpływa na kondycję tej tkanki i może prowadzić do przyśpieszenia procesu starzenia się skóry, co objawia się właśnie zmarszczkami i nadmiernym wysuszeniem skóry.

2. Codzienna pielęgnacja skóry

Tak samo w ramach profilaktyki, jak też spowolnienia procesu starzenia się skóry, bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja, czyli odpowiednie nawilżenie skóry. W przypadku szyi doskonale sprawdzają się te kremy, które stosuje się również do twarzy. Wszystko dlatego, że wspomagają produkcję kolagenu, który odpowiada za regenerację tkanek skóry oraz ich jędrność.

3. Peelingi złuszczające

Świeża, nawilżona skóra regeneruje się o wiele lepiej. Jest również bardziej wygładzona. Dlatego, podobnie jak to ma miejsce w przypadku skóry twarzy, dla pielęgnacji której bardzo ważny jest peeling, tak również tego rodzaju oczyszczanie można stosować w przypadku szyi.

4. Ćwiczenia na mięśnie szyi

Trening w różnej postaci, rozciągający, siłowy, czy wytrzymałościowy to sposób, który pozwala utrzymać organizm w dobrej kondycji, co przekłada się na jego ogólne funkcjonowanie, także na to, w jakim stanie jest skóra. Ćwiczenia pomagają ujędrnić ciało, dlatego zestawy ćwiczeń dedykowane mięśniom szyi nie tylko pozwolą zadbać o jej rozciągnięcie, czy wpłyną na postawę, ale również mogą wpłynąć na redukcję zmarszczek.

5. Masaż ujędrniający

To kolejny, doskonały i domowy sposób na to, aby zatroszczyć się o skórę twarzy, jak też dekolt. W trakcie masażu, tak samo szyi, jak również twarzy, można wykorzystać dodatkowe olejki przeciwzmarszczkowe, które jednocześnie ułatwią wykonywanie masażu.

6. Botoks – czyli zabieg w profesjonalnym gabinecie

Zabieg ten należy wykonać w specjalistycznym gabinecie. Jest on zalecany przede wszystkim Paniom, które zmagają się z głębokimi, bardzo wyraźnymi zmarszczkami. Zabieg umożliwia spłycenie zmarszczek.

7. Zabiegi na pozbycie się zmarszczek

Istnieją także innego rodzaju zabiegi, które pozwalają na redukcję lub usunięcie zmarszczek szyi oraz dekoltu. Pierwszym z nich jest mezoterapia, która bazuje na kwasie hialuronowym. Zabieg wykonuje się podskórnie.

8. Termolifting

To kolejny etap zabiegu, który następuje po mezoterapii. W tym przypadku specjalista wykorzystuje światło podczerwone. Wszystko dlatego, że doskonale działa na głębsze warstwy skóry, co pozwala również na odpowiednie nawilżenie skóry po mezoterapii.

9. Naturalne maseczki na skórę szyi

Można także samemu przygotować maseczkę, która bazować będzie na miąższu z awokado i miodzie. To doskonały sposób na to, by w odpowiedni sposób odżywić skórę. Maseczkę należy trzymać na skórze przez około 15-20 minut.

10. Odpowiednie nawodnienie

Odpowiednia ilość wody wpływa na jędrność skóry, ułatwia jej regenerację i wpływa na jędrność. Dlatego nawodnienie organizmu powinno stanowić codzienny rytuał każdej osoby.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *