Wiele kobiet marzy o długich i bujnych włosach. W końcu dłuższe włosy pozwalają na tworzenie wielu, ciekawych stylizacji. Mogłoby się wydawać, że zapuszczanie włosów oznacza wstrzymanie się od wizyt w salonie fryzjerskim lub sporadyczne w nim wizyty. Jednak w praktyce cały proces jest nieco bardziej złożony. Dużo w tym przypadku zależy od samej kondycji włosów, ponieważ to również jeden z elementów, który wpływa na ich estetyczny wygląd. Dlatego podpowiadamy, jak zapuścić włosy, by osiągnąć zamierzony, oszałamiający efekt.
Jak zapuszczać włosy?
Przede wszystkim, trzeba pamiętać, iż w trakcie zapuszczania włosów kluczowa jest ich odpowiednia pielęgnacja. To właśnie dostarczenie włosom odpowiednim składników, które mają wpływ na ich sprężystość, siłę oraz blask, pozwala również na skuteczniejsze zapuszczenie włosów. W końcu problem z rozdwojonymi końcówkami może prowadzić do tego, iż regularne wizyty w salonie fryzjerskim stają się niezbędne, a przez to osiągnięcie upragnionej długości włosów może zająć znacznie więcej czasu. W ciągu miesiąca włosy rosnąć średnio o 1 centymetr długości. Dlatego czas potrzebny do osiągnięcia zadowalającego efektu zależy od wyjściowej długości, jak również tej upragnionej. Co zrobić, aby zapuszczanie włosów przyniosło zadowalający efekt, a przede wszystkim nie mało wpływu na pogorszenie się ich struktury? Warto przede wszystkim mieć na uwadze odpowiednią dietę, a w tym suplementację. Zaspokojenie dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminy, czy składniki budulcowe tkanek i komórek w realny sposób wpływa nie tylko na sabmą wytrzymałość włosów, ale również ogólne, prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
10 sposobów na zapuszczanie włosów
A teraz przejdźmy do sedna, czyli tego, w jaki sposób warto podejść do zapuszczania włosów. Oczywiście, nie istnieją cudowne sposoby, poza samym przedłużaniem włosów, które sprawią, iż w krótkim czasie te urosną o kilka centymetrów. To wymaga cierpliwości i pielęgnacji. Dlatego warto zwrócić uwagę na kluczowe aspekty, które z pewnością wspomogą proces wzrostu włosów. O czym należy pamiętać?
1. Ziołowa pielęgnacja włosów
Matka natura dostarcza nam szeregu wartościowym składników, które mają wpływ na funkcjonowanie organizmu. Można znaleźć szereg roślin, w tym właśnie ziół, które wspierają naturalny proces wzrostu włosów. Dlatego kosmetyki, które są przeznaczone do pielęgnacji włosów w trakcie ich zapuszczania najczęściej bazują na naturalnym składnikach i po takie właśnie najlepiej jest sięgać. Dlatego, podczas zapuszczania włosów warto stosować kosmetyki, jak również stosować suplementację, która opiera się na preparatach z zawartością skrzypu oraz pokrzywy. Wszystko dlatego, że pokrzywa to ważne źródło witamin z grupy B – to one właśnie odpowiadają za piękne i lśniące włosy. Natomiast skrzyp wpływa spora ilość naturalnych, przyswajalnych krzemionek, które wpływają na kondycję skóry oraz włosów. Należy pamiętać, że zapuszczanie włosów to zarówno pielęgnacja włosów, jak również skóry głowy.
2. Weź pod uwagę suplementację dedykowaną wzmocnieniu włosów
Często zdarza się, że długość włosów przekłada się na ich łamliwość. Efektem tego jest coraz większa ilość włosów na szczotce. To znak, iż są one osłabione i wymagają wzmocnienia, by nabrały siły i sprężystości. Dlatego włączenie do codziennej diety suplementów, które poprawiają kondycję skóry głowy, jak również samych włosów to istotny element ich zapuszczania.
3. Wcierki i masaże na porost włosów
Przede wszystkim należy dokonać świadomego wyboru samej wcierki. Najlepiej celować w naturalne produkty, które są wzbogacone o zioła, w tym wspomniany skrzyp oraz pokrzywę. Doskonale sprawdzają się kosmetyki, w skład których wchodzi bursztyn lub kofeina, ponieważ one również mają wpływ na porost włosów.
Natomiast jednym z głównych celów wykonywania wcierki jest polepszenie krążenia skóry głowy. Lepsze ukrwienie wpływa zarówno na pełniejsze rozprowadzenie wartościowych elementów odżywczych do skóry głowy, jak również cebulek włosów, co wpływa na ich wytrzymałość oraz wspiera proces ich wzrostu. W przypadku wcierki istotna jest natomiast sama regularność. Najlepsze efekty przynosi jej stosowanie przynajmniej 2 razy dziennie przez okres około miesiąca. Sam proces pielęgnacji powinien trwać nie mniej, niż 3 minuty. Zaczynając od skroni, możesz stopniowo przechodzić w stronę karku.
4. Częstotliwość mycia włosów wpływa na ich porost
Oczywiście, częstotliwość mycia włosów to kwestia dość indywidualna. W końcu nie chodzi o to, aby chodzić z tłustymi włosami, o ile nie jest się w domu, wtedy przecież wszystko jest dozwolone. Jednak warto pamiętać, że codzienne mycie włosów tak naprawdę nie wpływa w pozytywny sposób na ich wytrzymałość.
5. Postaw na delikatne osuszanie włosów
Zarówno wykorzystanie suszarki z ciepłym nadmuchem, jak również zbyt intensywne wycieranie włosów przy pomocy ręcznika, w negatywny sposób wpływa na ich wytrzymałość. Jeśli masz taką możliwość, całkowicie zrezygnuj z suszenia włosów suszarką. Ciepłe powietrze po prostu wysusza włosy, co wpływa na ich łamliwość, a zbyt intensywne suszenie ręcznikiem nadwyręża ich strukturę, co sprawia, że są bardziej łamliwe.
6. Unikaj chodzenia spać w mokrych włosach
No tak, nie dość, że najlepiej poczekać, aż włosy wyschną same, to jeszcze należy unikać chodzenia spać w „mokrej głowie”. Jednak, kiedy kładziesz się spać z mokrymi włosami, te stają się przyklapnięte, a również mają tendencję do kołtunienia się, co oznacza, iż należy następnie rozczesywać je szczotką, co prowadzi do ich osłabienia.
7. Bądź czuła dla swoich włosów
Tak, włosy są bardzo wrażliwe. Dlatego podczas pielęgnacji należy okazać im czułość oraz troskę. Tak samo podczas mycia, jak również stosowania odżywek, czy innego rodzaju preparatów.
8. Pożegnaj się ze środkami do stylizacji włosów
Środki do stylizacji, takie jak lakier, czy pianka niestety, ale osłabiają włosy, co może stanowić spore utrudnienie do ich prawidłowego wzrostu.
9. Stosuj wyłącznie naturalne kosmetyki
Niestety, ale chemia zawarta w kosmetykach może w negatywny sposób wpłynąć na kondycję skóry głowy oraz włosów, dlatego warto postawić wyłącznie na naturalne środki pielęgnacyjne i myjące.
10. Odpowiednie szczotkowanie włosów
W tym przypadku również potrzebna jest pewna doza cierpliwości. Nie można na włosy działać szczotką zbyt nachalnie, czy w pośpiechu. Rozczesywanie najlepiej rozpocząć od końcówek i stopniowo kierować się w stronę nasady włosów.
Jakie kosmetyki stosować podczas zapuszczania włosów?
Przede wszystkim naturalne, a w szczególności z dodatkiem ziół. Najlepiej sprawdzają się skrzyp oraz pokrzywa. Warto zwrócić uwagę, czy kosmetyki posiadają dodatkowo witaminy z grupy B, czy chociażby kofeinę. To pozwoli na odpowiednie odżywienie oraz wzmocnienie włosów. Natomiast produkty z zawartością alkoholu należy ograniczyć do minimum. Wszystko dlatego, iż mogą wysuszyć skórę głowy.