5 pomysłów na romantyczny wieczór w domu 

Romantyzm w związku trzeba stale podgrzewać – niezależnie od tego, jak jest Wasz staż bycia razem. Co prawda część z nas ma wrażenie, że home office w czasie pandemii sprawdziła, jak blisko ze sobą jesteśmy…

Ale skoro nadal razem trwamy, dzielimy radości i smutki, to raz na jakiś czas warto zorganizować romantyczny wieczór w domu. Możecie umówić się z partnerem na sztywną datę, organizować go naprzemiennie, albo liczyć na spontan – ważne, żebyście Wy byli zadowoleni. Dziś dzielimy się z Wami ściągawką z pomysłami, jak taki romantyczny wieczór zorganizować!

Romantyczny wieczór w domu: zasady

Wiecie, że najgorzej jest, jak jedna strona będzie miała inne wyobrażenia na temat romantycznego wieczoru całkowicie sprzeczne z wyobrażeniami drugiej strony. Dlatego warto zacząć od ustalenia zasad gry. Jeśli lubicie wszystko planować, wybierzcie jeden dzień w miesiącu i niezależnie od okoliczności, regularnie co miesiąc spędzajcie romantycznie czas. Druga ważna rzecz – na ten jeden wieczór w miesiącu, chyba oboje możecie wyciszyć telefony? Żeby nie pikały Messengery, nie przychodziły pushe o promocji na zakupy ani zagubiony w czasie i przestrzeni współpracownik nie wpadł na pomysł przegadania na Zoomie super, nowego, kreatywnego pomysłu na przyszły kwartał! Jeśli macie dzieci, ustalcie, że romantyczny wieczór zaczyna się, kiedy dzieciaki usną. Wyprowadźcie też wcześniej psa na spacer, a kotu dajcie więcej jedzenia.

Romantyzm w domu

Poniżej znajdziecie 5 sprawdzonych przez nas pomysłów na romantyczny wieczór w domu. Sprawdzone w naszych związkach, więc Wy możecie dopasować nasze pomysły do Was i Waszych oczekiwań. Nasze patenty są klasyczne, nowoczesne i zaskakujące. Inspirujcie się!

  • Kolacja przy świecach – ale nie, że zjecie kanapki w czasie oglądania serialu, a na stoliku będzie tlił się aromatyzowany tealight! Zmieńcie dresy na stroje randkowe, podajcie przystawki, winko, ulubione danie. Pamiętajcie, że przystawki zrobicie w ciągu dnia – umyjcie winogrona, ser pleśniowy pokrójcie w małe kosteczki, do tego oliwki, kabanosy i bagietka. Ulubione danie – no cóż, ktoś z Was musi je przygotować. Chyba, że jesteście fanami pizzy, pad thaia albo sushi – wtedy opcja dowozu z restauracji jest bardzo na tak! Tylko nie jedzcie z tektury, zaserwujcie dania na talerzach!
  • Wieczór w prywatnym SPA – jeśli macie wannę, jakieś 75% przygotowań za Wami. Wiadomo, że wanna, piana i zapachowy płyn do kąpieli zawsze się sprawdza. Jeśli dysponujecie brodzikiem, nałóżcie maseczki na twarz (tylko uwaga! Nawilżające, a nie oczyszczające…) i wzajemnie posmarujcie się balsamem, niech to będzie forma odprężającego masażu. Potem przebierzcie się w wygodne piżamki i gadajcie do północy! Przy szampanie albo Earl Greyu – wybór należy do Was!
  • Prywatna sala kinowa – umówcie się wcześniej, jaki film chcecie obejrzeć. Wypożyczcie go na VOD albo sprawdźcie, czy jest dostępny na Netflixie. Kupcie albo zróbcie popcorn i naciosy, każdy z Was obowiązkowo dostaje swoją butelkę lub puszkę z colą. Tak, jakbyście byli w „prawdziwym” kinie. Nie róbcie pauz na zrobienie herbaty albo przygotowanie czegoś do jedzenia. 
  • Salon gier – monopol, chińczyk, makao, poker… grajcie, w co lubicie. Liczy się dobra zabawa! Rywalizację odłóżcie na bok. Chyba, że ustalicie, że przegrany ścieli łóżko i wietrzy sypialnię przed snem! 
  • Prywatna przestrzeń kulinarna – pamiętacie, jak umawialiście się, że wiosną pójdziecie na warsztaty robienia czekolady, ale plany pokrzyżowała Wam pandemia? W takim razie zróbcie swoje własne warsztaty, w swojej prywatnej przestrzeni kulinarnej. Jeśli macie ochotę zrobić wspólnie czekoladki – pooglądajcie wcześniej video na You Tube, kupcie odpowiednie składniki i działajcie! Dobrym pomysłem jest też wspólne rolowanie sushi, lepienie pierogów, albo przygotowanie dania w stylu szarpana wieprzowina. Co się pośmiejecie i co pogadacie w czasie wspólnego gotowania, to Wasze! A następnego dnia będzie co przekąsić! 

Czy jest sens organizować randkę w domu?

Tak! Wspólne spędzenie czasu, oderwanie się od codziennych zmartwień pozwoli Wam na wzmocnienie więzi, zbliży Was do siebie i utwierdzi w przekonaniu, że razem jest Wam najlepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *