Balsamy do ust – czym kierować się przy wyborze?

Przez cały rok usta narażone są na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowo na ich kondycję niekorzystnie wpływają matowe pomadki, powodując przesuszenie. Na rynku dostępne są liczne kosmetyki do pielęgnacji ust. Odpowiednio dobrane pomogą przywrócić ich piękno i utrzymają właściwy poziom nawilżenia. Na co zwrócić uwagę, wybierając tego rodzaju produkty?

Ochrona ust latem

Lato to czas, kiedy nasze usta narażone są na działanie wysokich temperatur i szkodliwego promieniowania słonecznego. Dlatego w tym okresie najlepiej sprawdzą się kosmetyki do pielęgnacji ust z filtrem SPF, które zapewnią im odpowiednią ochronę. Równie ważne jest działanie nawilżające oraz wodoodporny charakter balsamu do ust. Bez tego pod wpływem potu lub orzeźwiającej kąpieli kosmetyk szybko straci swoje właściwości. Jeżeli chodzi o skład, najlepsze są naturalne balsamy do ust. Obecność  ekstraktów roślinnych, olejków, masła shea czy kakaowego to gwarancja dobrego nawilżenia. Unikamy natomiast kosmetyków z dodatkiem alkoholu, kamfory lub mięty, ponieważ te składniki wysuszają usta.

Pielęgnacja ust zimą

Naturalne balsamy do ust sprawdzą się także zimą. O tej porze roku stosujemy kosmetyki o gęstej konsystencji. Muszą utrzymać się na ustach przez wiele godzin i zapewnić im ochronę przed mrozem. Dla ochrony naskórka przed niską temperaturą potrzebna jest duża dawka składników natłuszczających. Kosmetyki pielęgnujące usta na zimę powinny więc zawierać emolienty (tłuste substancje). Należą do nich oleje roślinne, masło shea lub kakaowe oraz wosk pszczeli. Zwracamy uwagę, aby kosmetyk używany na zewnątrz miał działanie natłuszczające, a nie nawilżające. Nawilżanie ust zimą może przyczynić się do ich pękania. Odpowiednia ochrona przed czynnikami atmosferycznymi to najważniejsza rola naturalnych balsamów do ust w tym okresie.

Peeling ust

Wśród produktów przeznaczonych do pielęgnacji ust można znaleźć także peelingi. Zaleca się przeprowadzanie peelingu raz na tydzień. Usta będą lepiej nawilżone i gładkie, ponieważ w wyniku zabiegu znikną wyschnięte skórki. Pięknie wyglądające usta bardzo dobrze prezentują się pod matową pomadką. Naturalne balsamy do ust wzbogacone o substancje ścierające w postaci cukru lub drobinek owoców to doskonały sposób na przywrócenie ustom miękkości i witalności. Aby utrzymać ich zdrowy wygląd, trzeba pamiętać o regularnej pielęgnacji.

Balsamy do ust marki Paese

Firma kosmetyczna Paese opatentowała technologię Nanorevit. Pozwoliło to uzyskać najcenniejsze składniki oleju z czarnej porzeczki. Marka wykorzystuje je do produkcji najwyższej jakości kosmetyków. Naturalne balsamy do ust wzbogacono o substancje aktywne, które kompleksowo pielęgnują, nawilżają, wygładzają oraz nadają ustom delikatny kolor i połysk. Wśród oferowanych balsamów znajduje się między innymi sztyft z peelingiem oraz koloryzujące pomadki. Wszystkie produkty linii Nanorevit  powodują widoczny wzrost nawilżenia ust, odczuwalny już po 4 tygodniach stosowania. Naturalny skład balsamów do ust marki Paese jest gwarancją ich wysokiej skuteczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *