Biznes jest kobietą – wywiad BlogKobiet z Anetą Yvette

Prowadzenie marki modowej to ogromne wyzwanie, ale też niepowtarzalna szansa. Wie o tym Aneta Yvette- właścicielka marki Yvette, oferującej ubrania dla kobiet, które cenią wiarygodność i autentyczność. W wywiadzie dla portalu Blog Kobiet – opowiada o modowych początkach, biznesie i pasji.

Od czego wziął się pomysł na własną markę modową?

W branży modowej działam już od ponad 25 lat. Od dziecka fascynowała mnie moda, z wielką pasją przebierałam lalki i urządzałam domowe pokazy. Szybko stało się jasne, że to właśnie z ubraniami będzie związana moja przyszłość. Przyszedł moment, w którym doradzanie innym przestało mi wystarczać, a styl, który wypracowywałam latami stał się dostrzeżony i- co najważniejsze- doceniony przez wiele osób. “Dlaczego nie przekuć tego w biznes?” – pomyślałam. Wiedzę, jaką zdobyłam na przestrzeni lat postanowiłam przekuć we własną markę. Tak powstał pomysł na Yvette.

Jak długo trwał proces od pomysłu do realizacji?

Sam pomysł tlił się w mojej głowie dość długo- musiałam być pewna, komu dedykować ubrania, jak dokładnie mają wyglądać. Były też oczywiście obawy dotyczące prowadzenia biznesu, to ogromna odpowiedzialność. Mam to szczęście posiadania szczególnej osoby, która dodała mi odwagi i wiatru w skrzydła, by Yvette mogła stać się rzeczywistością. Gdy decyzja zapadła, sprawy formalne potoczyły się dosyć szybko.

Czy w dzisiejszych czasach prowadzenie marki modowej jest dużym wyzwaniem?

Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś kocha to, co robi- nie zwraca uwagi na trudy. Tak jest w moim przypadku- gdy praca stała się największą pasją, przestałam zwracać uwagę na przeciwności. Pracuję 6-7 razy w tygodniu, żyję w ciągłym biegu, wyrzekam się wielu przyjemności, ale tak wygląda prowadzenie biznesu, nikt nie mówił, że będzie łatwo. Dodatkowo konkurencja w branży modowej jest ogromna, ale jakość naszej firmy broni się sama. Oczywiście, Yvette to młoda marka działająca dopiero od 2018 roku, chwilę po jej wejściu na rynek świat ogarnęła pandemia. Musiałam dostosować produkty do potrzeb rynku- tak powstała sportowo-casualowa kolekcja, w której znaleźć można dresy czy koszulki. Nasze Klientki okazały się nieopisanym wsparciem i to dzięki ich zaufaniu możemy nadal tworzyć. Wspólnymi siłami przekułyśmy ogromne wyzwanie w sukces.

Skąd bierze Pani pomysły na kolekcje, co Panią inspiruje?

Brzmi banalnie, ale inspirują mnie kobiety. Naprawdę. Tworzymy z myślą o silnej, niezależnej kobiecie, która nie boi się mówić o swoich potrzebach. Takiej, która jest świadoma i pewna swoich wartości. Na co dzień otaczam się niesamowitymi przedstawicielkami płci pięknej a każda z nich ma inną definicję siły- dla jednej będzie to kariera, dla drugiej szalone przygody, trzeciej macierzyństwo. Dlatego też ubrania Yvette są wielowymiarowe i wielofunkcyjne, dopasują się do każdej roli. Dzięki otoczeniu moich niesamowitych klientek oraz przyjaciółek ciągle poznaje nowe wymiary kobiecości i przelewam je na swoje projekty.

Gdzie widzi Pani Yvette za 5 lat?

Yvette działa w sprzedaży hurtowej, dalekie są więc marzenia o własnych butikach. Jednym z celi na najbliższe lata jest podjęcie ciągłej współpracy na zasadzie franczyzy z detalicznymi sprzedawcami oraz otworzenie się na rynki europejskie, nie chcę zamykać marki jedynie na Polskę. Pandemia pokazała, że robienie skrupulatnych planów nie zawsze się sprawdza, a 5 lat to ogrom czasu, wiele może się zmienić. To, co na pewno zostanie z nami przez lata to najwyższa jakość, nietuzinkowe wzory i kobiece fasony.

Jakim mottem kieruje się Pani w swoim życiu? 

Kiedy życie rzuca ci kłody pod nogi, zacznij budować z nich schody. 

Posiadanie własnej marki nauczyło mnie wiele, przede wszystkim by doceniać siebie, swoje możliwości i umiejętności. Nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia, trzeba tylko ciężko pracować.

Aneta Yvette – założycielka i właścicielka marki modowej Yvette obecnej na polskim rynku od 2018 roku. W branży fashion działa nieprzerwanie od ponad 25 lat. Aneta Yvette wraz z zespołem poprzez ubrania kreuje wizerunek silnej, nowoczesnej kobiety świadomej własnych możliwości. Zdeterminowana, autentyczna i pełna pasji- taka jest zarówno zawodowo, jak i prywatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *