Co wziąć pod uwagę przy zakupie wanny wolnostojącej?

Wanna należy do podstawowych elementów związanych z wyposażeniem łazienki. Oprócz roli użytkowej jest również przedmiotem dekoracyjnym, który stanowi uzupełnienie aranżacji całego wnętrza. Dlatego wybór jej nie powinniśmy pozostawiać przypadkowi. Do szczególnie ciekawych wersji tych produktów należą wanny wolnostojące. Są one niezastąpione jeśli chodzi o miłośników relaksujących, gorących i długich kąpieli.

Dobry wybór dla każdego pomieszczenia

Wanny, które stoją swobodnie w łazience, stanowią znakomitą jej ozdobę. Potrafią odmienić charakter pomieszczenia. Nie powinno więc nikogo dziwić, że w dobie obecnej cieszą się one coraz większą popularnością i dużym zainteresowaniem. Wyboru takiego dokonują nie tylko mieszkańcy domów jednorodzinnych, ale również osoby posiadające niewielki metraż mieszkania. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model wanny wolnostojącej, warto się zastanowić, jaka jej wersja będzie najlepsza dla naszej łazienki.

Jak ustawić wannę?

Czynnikiem decydującym o naszym wyborze powinna być wielkość łazienki. Przyjmuje się, że minimalna przestrzeń, to 7 m2. Idealnym rozwiązaniem byłaby jednak powierzchnia 15 m2. Dlaczego wanna tego typu potrzebuje większej ilości miejsca? Głównie chodzi o jej budowę. Wanny wolnostojące w odróżnieniu od produktów standardowych nie muszą przylegać do ściany łazienki. Najlepsze wrażenie sprawiają, gdy znajdują się na środku pomieszczenia lub w takiej pozycji, by istniała możliwość skorzystania z kąpieli z każdej strony. Oczywistą sprawą jest, że w łazienkach o małych gabarytach nie będzie to możliwe. Jednak nie oznacza to, iż powinniśmy zrezygnować z naszego pomysłu.

Jak dobrać wymiar wanny?

Jeśli decydujemy się na wannę wolnostojącą, to powinniśmy pamiętać, że przy jej wyborze liczy się też wzrost domowników. Osoby o przeciętnej wysokości mogą się zadowolić produktem o długości 165-170 cm. Wysocy użytkownicy powinni wybrać model, który będzie miał powyżej 170 cm. Jeśli chodzi o szerokość wanny tego rodzaju, to najczęściej spotykamy egzemplarze w przedziale 70-85 cm.

Kolor i kształt

Kolejny dylemat, jaki może się pojawić przy wyborze tego produktu, ma związek z estetyką. Czy zakupić wannę klasyczną w białym kolorze, czy raczej sięgnąć po coś bardziej unikatowego? Wanny wolnostojące mogą posiadać deseń grafitowy, czarny lub różowy. Wszystko zależy od naszych upodobań i aranżacji całego pomieszczenia. Dość istotny będzie też kształt wybranej przez nas wanny. Mamy do dyspozycji produkty o kształtach prostokątów regularnych. Rynek oferuje nam też smukłe owale, a nawet finezyjne wanny migdałowe i asymetryczne. Wybór będzie zależał od naszych upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *