Co zrobić kiedy zakochany facet wycofuje się?

Początki związku mogą być trudne. W dużej mierze dlatego, iż w życiu pojawia się nowa osoba, której należy poświęcić czas i uwagę. Atutem początków jest dość silne uczucie, które określa się jako motyle w brzuchu, zauroczenie. Myślenie o drugiej osoby, przyjemna wymiana wiadomości, spotkania. Kiedy uczucie jest intensywne, może całkowicie pochłonąć człowieka, a przynajmniej w dużym stopniu. Tak też często dzieje się na początku relacji. Jednak, tak samo w tych o krótkim stażu, jak nawet w małżeństwie, w pewnym momencie uczucie może nieco wygasnąć, ucichnąć. Emocje opadają. I czasem okazuje się również, że zakochany facet się wycofuje. Czy to znaczy, iż nie jest już zakochany? Jakie są powody, dla których facet się wycofuje?

Kiedy mężczyzna zaczyna się wycofywać?

Na początek powiedźmy o tym, na co w zasadzie, kobieta nie ma, aż tak wielkiego wpływu, a najczęściej dotyczy świeżej relacji lub takiej o krótkim stażu. Facet się wycofuje, ponieważ może stwierdzić, iż ta, konkretna osoba nie jest tą jedyną, nie jest wybranką jego serca.

Na zauroczenie w drugiej osobie składa się wiele aspektów, tak samo biologicznych, jak też psychicznym. Zauroczenie jest czymś często spotykanym. W momencie jednak, gdy opadają pierwsze emocje, zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą stwierdzić, iż to nie jest to. To zupełnie naturalne, a jedyne, co można tak naprawdę zrobić w tej sytuacji, to zaakceptować decyzję drugiej strony.

Jakie są powody, dla których mężczyzna się wycofuje?

Nikt nie jest idealny. Popełniamy błędy w życiu, w pracy, ale również w budowaniu relacji. .Tak tej romantycznej, jak też przyjacielskich i rodzinnych. Jeśli zakochany facet się wycofuje, może to wynika w pewnym sensie z Twojego podejścia, czy zachowania. Nie oznacza to, że od razu chce się rozstać. Z reguły nabranie dystansu pozwala mężczyźnie spojrzeć w trochę bardziej chłodny sposób na sytuację. I w zasadzie jest to dobre wyjście. Taka chłodna ocena sytuacji może pozwolić na umocnienie związku. Jak to możliwe? Jeśli mężczyzna decyduje się związać z kobietą i kieruje się nie tylko sercem, ale też rozumem, pozwala to na stworzenie solidnych podwalin po stabilny, udany związek, który bazuje na wzajemnej akceptacji i zrozumieniu. A co może sprawić, że facet się wycofuje?

  • Jeśli chodzi o nową relację, może okazać się, że wynika to z tego, iż uległaś mu zbyt szybko. Jest to podyktowane niejako psychiką mężczyzn. Tak naprawdę o wiele bardziej są zaintrygowani, czy czują pociąg do kobiet, które wyznaczają granicę, są nieco niedostępne, ale nie zimne.

  • Jesteś lub stałaś się dla niego zaborcza. Tak. Sporo mówi się o „pantoflarzach”. Mężczyznach, którzy są na skinienie swoich dziewczyn, czy żon i w teorii to wygodna sytuacja, w praktyce jednak kobieta nie chce poddanego jej mężczyzny, bo może oznaczać to, że nie potrafi on podejmować samodzielnych decyzji. Związek powinien opierać się na akceptacji i zrozumieniu. Każde z Was ma swoją indywidualną część życia – spotkania z przyjaciółkami, czy kumplami. Nie każdy człowiek jest w stanie być dostępny 24/7 pod telefonem. Jeśli robisz mu pretensje o tego typu rzeczy, mężczyzna może się wycofać, bo czuje się osaczony.

  • Może masz zbyt duże oczekiwania?Nie chodzi o to, aby nie mieć ich wcale. Jednak w pewnym sensie bardzo duże oczekiwania względem mężczyzny sprawiają, że odczuwa on presję. Może poczuć się nawet wykorzystywany lub mieć wrażenie, że żyje głównie dla drugiej strony. Nie możesz oczekiwać, że facet będzie spełniał każde, Twoje życzenie i zgadzał się z Tobą we wszystkim. Tak naprawdę ważna jest umiejętność dzielenia się poglądami, ich wymiany i dyskusji, co pozwala poszerzać horyzonty.

  • Wywierasz na niego presję związaną z deklaracjami. Dotyczy to chociażby narzeczeństwa. Jeśli coraz mocniej namawiasz go na kolejny krok, próbujesz skłonić go do tego, by się zaręczył, możesz uzyskać skutek odwrotny. Nie oznacza to, że mężczyzna nie chce się angażować, jednak nadmierna presja spowoduje u niego, że facet się wycofa.

Jak zachęcić mężczyznę, żeby się nie wycofał?

Jak widać, jeśli zakochany facet się wycofuje, może mieć to wiele powodów. Najważniejszy jednak jest dialog. Dlaczego? Jeśli uważasz, że facet się dystansuje, porozmawiaj z nim o tym. To pozwoli również Tobie ocenić, czy jest mężczyzną, który potrafi wyrażać swoje potrzeby, uczucia, czy po prostu zdanie. To ważny element, jeśli chodzi o budowanie zdrowej relacji.

Warto jednak w takiej sytuacji pozostawić partnerowi przestrzeń. Z pewnością jest to coś, czego potrzebuje, dlatego wydaje się być wycofany. Skup się na sobie i swoich potrzebach. Na swoich życiu. A przy okazji możesz również wzbudzić w nim trochę zazdrości. Chociażby poprzez makijaż, eleganckie ubrania. Pomogą w tym media społecznościowe, na których możesz podzielić się od czasu do czasu tym, co akurat się u Ciebie dzieje. Z pewnością śledzi Cię na Insta lub FB i być może, właśnie dzięki dystansowi, spojrzy na Ciebie na nowo w miłosny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *