Co zrobić ze źle obciętymi włosami? Kilka sposobów na ich odratowanie

Wizyta w salonie fryzjerskim to doskonała okazja do tego, by nieco zmienić swój wygląd, czy po prostu nadać świeżości fryzurze. Zwłaszcza, jeśli końcówki włosów są zniszczone, warto zadbać o ich regularne podcięcie, jak również pielęgnację. Jednocześnie, to właśnie fryzjerski fotel jest miejscem niejednej metamorfozy. Fryzura dopasowana do kształtu twarzy pozwala na odpowiednie wydobycie jej walorów. Jednak, świat nie zawsze jest tako kolory, nie każda zmiana fryzury okazuje się trafną. Czasem, po powrocie do domu i ponownym spojrzeniu w lustro, pojawia się nic więcej, jak fala goryczy i smutku, ponieważ nowa fryzura wydaje się wyglądać fatalnie. Czy faktycznie jest to koniec świata? Czy może istnieje sposób, by odratować źle obcięte włosy. Podpowiadamy, co możesz zrobić w takiej sytuacji, by skutecznie poprawić wygląd nowej fryzury.

1. Złóż reklamację/udaj się na poprawki

Na pewno każda z kobiet zna to uczucie, w którym po skończonej pracy, fryzjer zadaje jakże znamienite pytanie: „Czy fryzura się podoba, czy wszystko jest w porządku?”. Właśnie to uczucie, kiedy widać, że nie wszystko jest tak, jak być powinno, jednak na twarzy pojawia się sztuczny uśmiech, pomimo rozżalenia nowym wyglądem i pada krótkie: „Tak, dziękuję”. Pamiętaj jednak, że salon fryzjerski zajmuje się świadczeniem usług. Nigdzie nie jest powiedziane jednak, iż musisz być w stu procentach, bezkrytycznie zadowolona z efektu. Możesz śmiało powiedzieć o tym, co nie podoba Ci się w fryzurze, by od razu fryzjer mógł poprawić niedociągnięcia. Możesz także już po powrocie do domu i upewnieniu się, iż nowa fryzura wcale Ci nie pasuje lub widząc, iż posiada pewne mankamenty, zadzwonić do salonu fryzjerskiego i poprosić o poprawki. W końcu Twoja fryzura to niejako reklama danego miejsca, dlatego z pewnością salonowi będzie zależeć na tym, aby dobrze czuła się w nowej fryzurze.

2. Możesz po prostu zadbać o odpowiedni wzrost włosów

Tak. Niezbyt korzystna fryzura może być powodem do chwilowego uczucia zażenowania, a nawet spadku pewności siebie, ale pamiętaj! Włosy przecież odrastają. Dlatego tym, co możesz zrobić, jest po prostu odpowiednia pielęgnacja, której celem jest przyśpieszenie tego procesu. Kluczowe jest, aby zadbać o końcówki włosów, wtedy nie będziesz musiała tak często ich podcinać. Drugim aspektem jest stosowanie wcierek, które pozwalają na odpowiednie oczyszczenie skóry głowy, jak również wpływają na jej lepsze ukrwienie. To ułatwia doprowadzenie do cebulek włosów ważnych elementów odżywczych. W tym okresie stosuj przede wszystkim naturalne preparaty, unikaj zbyt mocnej stylizacji włosów, w tym zbyt częstego działania na włosy wysokimi temperaturami, jak podczas suszenia, prostowania, czy ich kręcenia.

3. Sprawdź, w jaki sposób możesz powalczyć ze swoją fryzurą

Tak, źle obcięte włosy to moment, w którym można sprawdzić, jakie akcesoria do włosów znajdują się w Twojej szafie. Być może znajdziesz coś, co pozwoli na ich odpowiednie upięcie, czy po prostu akcesoria, które pozwolą jeszcze, bez ingerencji nożyczkami, nieco zmienić wygląd fryzury.

4. Radykalne, ale skuteczne – przedłużanie lub peruka

Jeśli czujesz, że Twoja fryzura to jedna, wielka porażka i zarzekasz się, iż z takimi włosami za żadne skarby świata nie wyjdziesz z domu i planujesz jest listę zakupów na najbliższe miesiące, jakbyś chciała się zaszyć w mieszkaniu na wieczność, pamiętaj, że są jeszcze sposoby, aby odratować fryzurę. Możesz zdecydować się na zabieg przedłużania włosów, który z pewnością ułatwi następnie stylizowanie włosów. Alternatywą jest po prostu zakup peruki.

5. Pamiętaj o odpowiedniej diecie

Gdy patrzysz w lustrze na źle obcięte włosy, tęsknisz za ich dawną długością. Ale nic straconego. Przecież włosy odrastają i jest to spore pocieszenie. Dlatego, obok odpowiedniej pielęgnacji, warto zadbać także o zdrową i zbilansowaną dietę. To właśnie ona sprawia, że włosy są lśniące, gęste i silne, a to również bardzo mocno wpływa na ich estetyczny wygląd. I pamiętaj, warto dać sobie chwilę na pierwsze łzy, szok, czy rozpacz, ale gdy emocje te miną, spójrz jeszcze raz w lustro, na pewno znajdziesz rozwiązanie. W końcu podaliśmy tutaj 5 skutecznych sposobów na to, jak odratować źle obcięte włosy. Także głowa do góry i do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *