Czego nie wolno robić na pierwszej randce

Pierwsza randka, to szczególny czas, który nigdy się nie powtórzy. Dlatego należy zadbać, żeby przebiegło w miłej atmosferze. Z naszego artykułu dowiesz się, czego przede wszystkim nie wolno robić na pierwszym Waszym spotkaniu.

Idziesz na pierwszą randkę? Chcesz się dobrze zaprezentować, to oczywiste. Jednak często w stresie, który towarzyszy takim spotkaniom popełniamy różne błędy. Cóż są takie rzeczy, których na pierwszej randce należy się wystrzegać. Zapoznaj się z nimi, a Twoje szanse na rozwijanie znajomości znacznie wzrosną.

Nie rób tego na pierwszej randce.

Nadmierne gadulstwo

Wiele z nas sytuacje stresowe próbuje dosłownie ,,zagadać”. Niestety gadulstwo nie zrobi na nikim dobrego wrażenia, zwłaszcza na pierwszej randce. Nie musisz mu streścić całego swojego życia w 15 minut. Spokojnie. Odpowiadaj na pytania ale nie wdawaj się w szczegóły. Bądź odrobinę tajemnicza, taka będziesz znacznie bardziej interesująca. Niech poznaje różne szczegóły o Tobie stopniowo, w czasie kolejnych randek.

Niestosowne ubranie

Chcesz mu się spodobać, to oczywiste. Jednak uważaj żeby nie przegiąć. Owszem mężczyźni są wzrokowcami ale to wcale nie znaczy, że masz się ubrać w obcisłą mini z dużym dekoltem. W takim stroju nie dość, że prezentujesz się wulgarnie to jeszcze nie zostawiasz mu pola do wyobraźni. Ubierz się kobieco i z klasą, tak żebyś czuła się swobodnie i pewnie.

Nie mów o swoich byłych

To temat tabu. Byli, to byli i nie mają nic wspólnego z Twoją obecną randką. Nie mów o nich w ogóle. Bez względu na to czy masz o nich dobre zdanie czy złe. Jego też nie pytaj o byłe związki. Nie teraz.

Telefon zostaw w torebce

Zerkanie co 5 minut na telefon nie świadczy o Tobie dobrze. To totalny brak kultury. W czasie randki telefon wycisz i nie wyjmuj go z torebki. Skup się na Twoim partnerze. Po to tu przyszłaś.

Unikaj drażliwych tematów

Pierwsza randka to nie czas na poruszanie drażliwych kwestii. Oczywiście, że interesują Cię jego poglądy polityczne czy religijne ale o to możesz zapytać, gdy Wasza znajomość nieco się rozwinie. Jak to mówią wszystko ma swój czas.

Nie upieraj się, że zapłacisz za siebie

Równouprawnienie, równouprawnieniem nie mniej w momencie gdy przychodzi do płacenia rachunku nie upieraj się, że zapłacisz za siebie. Postawisz go w bardzo niezręcznej sytuacji. Za randkę zawsze płaci ten kto zaprasza. Bez wyjątku. Chcesz się zrewanżować? Zaproś go na kolejne spotkanie.

Unikaj przechwalania się

Gdy mówisz o sobie, nie przechwalaj się. Wyjdziesz na zarozumiałą. Owszem możesz podkreślać swoje dobre strony ale rób to z taktem i wdziękiem. Niech on sam odkryje jaką jesteś fantastyczną kobietą.

Nie mów o swoich wadach

Osoby, które szukają dowartościowania lubią mówić o swoich wadach. Oczekują, że druga osoba im zaprzeczy i powie coś miłego. Tymczasem takie działania przynoszą odwrotny efekt. Nikt nie chce się spotykać z kobietą, która jest tak mocno niepewna siebie, że sama o sobie mówi źle. Ten temat na randce stanowczo pomijamy.

Maruda

Niektórzy mają taki charakter, że lubią narzekać i marudzić. Nie narzekaj na swoje życie czy pracę. Nie marudź, że kelner w tej restauracji jest kiepski. Nie mów o swoich zdrowotnych dolegliwościach. Inaczej on już nigdy więcej z Tobą się nie spotka. Ludzie unikają osób, które są wiecznie niezadowolone.

Znaj swój umiar

Nie przesadzaj z alkoholem ani jedzeniem. Jeśli wypijesz za dużo, możesz stracić kontrolę nad swoim zachowaniem. Pokażesz się w złym świetle i szybko go do siebie zniechęcisz. Nie jedź za dużo. Przyszłaś na randkę po to żeby go lepiej poznać, a nie po to żeby opychać się jedzeniem na jego koszt.

Nie kłam

Każde kłamstwo ma krótkie nogi. Chcesz mu zaimponować, to nic złego ale nie mijaj się z prawdą. Nie próbuj zrobić z siebie kogoś kim nie jesteś. To Ci na dobre nie wyjdzie. On ma Cię polubić taką jaka jesteś, a nie Twoją wymyśloną wersję.

100 pytań do

Randka to nie przesłuchanie. Nie zasypuj go gradem pytań. Nie wypytuj o wszelkie szczegóły. To nie ten czas żeby go pytać czy chce mieć dzieci, ile zarabia ani jakie są jego przekonania polityczne. Wykazuj zainteresowanie ale nie wdawaj się w szczegóły. Niech rozmowa toczy się naturalnie.

Seks na pierwszej randce

Liczysz na kontynuowanie znajomości? Nie idź z nim do łóżka na pierwszej randce. Takie kobiety są przez mężczyzn określane jako ,,łatwe”. Mając przypiętą taką łatkę sprawisz, że on nie potratuje Cię poważnie. Na większą poufałość jeszcze przyjdzie czas. Nie podawaj mu od razu wszystkiego na tacy. Niech się trochę wysili. Mężczyźni bardziej cenią te kobiety, które muszą zdobywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *