Czy i jak malować się na plażę i basen?

Podczas wakacyjnego wypoczynku część kobiet całkowicie rezygnuje z makijażu, inne jednak nie chcą tego robić, gdyż z makijażem czują się pewniej.

Warto jednak pamiętać, że na upalne dni, a także kiedy wybieramy się nad wodę, kosmetyki, których używamy na co dzień mogą nie sprawdzić się dobrze. Jak malować się na plażę i basen? Zobaczcie!

Ochrona skóry

Niezależnie od tego, czy wybierając się na plażę, zdecydujemy się na makijaż, warto zwrócić uwagę na pielęgnację i ochronę skóry. I tutaj niezwykle ważną rolę odgrywają kremy z filtrami. Przed promieniowaniem UV mogą ochronić również lekkie podkłady, czy kremy BB. Jeśli więc nie chcesz postawić wyłącznie na krem nawilżający, zdecyduj się na lekką wersję makijażowi.

Oczy

Dziewczyny z ciemną oprawą oczu podczas zabawy na basenie, czy plaży rezygnują z tuszu do rzęs. Jeśli jednak uważasz maskarę za niezbędny element, to wybierz tę wodoodporną. A jeśli chcesz wprowadzić trochę koloru, możesz skorzystać także z kolorowych wodoodpornych kredek do oczu, czy cieni. Taki ciekawy kolorystyczny efekt będzie na pewno wyglądał wakacyjnie.

Usta 

O ustach powinnyśmy pamiętać niezależnie od tego czy wybieramy opcję makeup, czy no makeup. Dlaczego? Bo mocne słońce może je wysuszyć i narazimy się na popękanie ust, które nigdy nie jest przyjemne. Delikatna szminka z filtrem UV, czy po prostu pomadka ochronna powinny załatwić sprawę. 

Róż

Z konturowania twarzy przy pomocy bronzera może warto zrezygnować podczas odpoczynku na basenie, czy plaży. Możemy delikatnie podkreślić policzki różem, który doda nieco koloru i sprawi, że będziemy wyglądać świeżo i subtelnie. Delikatnie podkreślenie urody sprawdzi się tutaj dużo lepiej niż mocny, kamuflujący makijaż. 

Odpowiednie kosmetyki

Jeśli opcja bez makijażu nie jest dla Was zadowalającym rozwiązaniem, nie musicie na plaży, czy basenie rezygnować z makijażu. Istotny jest jednak dobór odpowiednich kosmetyków. A czym powinny się charakteryzować?

  • Kosmetyki powinny chronić nas przed promieniowaniem UV,
  • Powinny być lekkie, by nie zatykać porów i nie obciążać za bardzo skóry
  • Ważne, aby nawilżały nasza skórę i utrzymywały ją w dobrej kondycji, nawet w trudnych warunkach – ciepło, wilgoć, wiatr itd.
  • Wodoodporne kosmetyki – rozmazany i nieschludny makijaż to coś czego bardzo nie lubimy i co po prostu źle wygląda. Jeśli więc makijaż to Twój must have postaw na naprawdę dobrej jakości kosmetyki wodoodporne, co do których nie będziesz miała wątpliwości, że sprawdzą się w warunkach plażowych

Zrezygnujmy także z całej gamy kosmetyków, które używamy na co dzień. Mocne, matujące podkłady, pudry matujące, bronzery, korektory. To dobra okazja,  by dać chociaż trochę odpocząć naszej skórze i wybrać dla niej nieco łagodniejsze rozwiązania. Poza tym, ryzyko, że bronzer po kilku godzinach bycia na plaży, czy smokey eye nie utrzyma się w formie wyglądającej zadowalająco, jest duże. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *