Czy można nałożyć lakier hybrydowy bez bazy?

Odkąd do branży beauty wprowadzono na szeroką skalę lakiery hybrydowe, kobiety niemalże zapomniały o odpryskach i nieestetycznie pomalowanej płytce paznokcia. Duże zasługi ma tutaj baza, którą nakłada się na paznokcie przed nałożeniem lakieru w celu ochrony płytki oraz przedłużenia trwałości manicure. Część kobiet zastanawia się jednak, czy można nałożyć lakier hybrydowy bez bazy, oszczędzając przy tym czas. Chcesz poznać odpowiedź? Czytaj dalej!

Czy baza jest potrzebna do hybryd?

Technicznie rzecz ujmując, jeżeli odpowiednio przygotuje się płytkę paznokcia i dobierze wysokiej jakości produkty, możliwe jest pominięcie lakieru bazowego, aczkolwiek nie jest to zalecane, a użycie bazy hybrydowej niesie wiele korzyści.

Po co baza do hybrydy? Produkt tworzy warstwę przygotowawczą na płytce paznokcia. Sprawia, że manicure jest perfekcyjnie wykończony, trwały i estetyczny. Oprócz tego pełni funkcję ochronną — lakiery hybrydowe są połączeniem dwóch produktów: lakieru nawierzchniowego i sealera, który z kolei zawiera rozpuszczalnik mogący spowodować przebarwienie i uszkodzenie paznokcia.

Czy lakier hybrydowy można stosować bez bazy? – kwestia bezpieczeństwa

Prawdą jest to, że istnieją nieliczne lakiery hybrydowe które można nanieść na naturalną płytkę paznokcia. Wyróżniają się mniejszą zawartością rozpuszczalników, ale ich nałożenie jest dość skomplikowane, przez co zaleca się je stosować jedynie w profesjonalnych salonach kosmetologicznych. Takich produktów jest też zwyczajnie bardzo niewiele i zazwyczaj są one dość drogie.

Czy lakier hybrydowy można nakładać bez bazy?

Jak widać, nie zaleca się używania standardowych lakierów hybrydowych bez lakieru bazowego. Baza hybrydowa daje szereg korzyści, takie jak:

  • przedłuża trwałość manicure;
  • zapobiega zabarwieniu paznokci przez lakier;
  • wspomaga rozwiązywanie problemów z płytką paznokcia.

Zastanawiając się, czy potrzebna baza pod lakier hybrydowy, warto zauważyć, że tworzy ona lepką, elastyczną i gładką powierzchnię na paznokciu, a jednocześnie barierę ochronną. To sprawia, że pigment lepiej przylega, a dodatkowo spada ryzyko pojawienia się nieestetycznych przebarwień płytki paznokcia.

Baza hybrydowa a problemy z paznokciami

Rozważając to, czy pod lakier hybrydowy musi być baza warto zaznaczyć, że produkt ten może wspomagać rozwiązywanie problemów z paznokciami. Istnieją preparaty, które nawilżają i pomagają utrzymać płytkę paznokcia w dobrym stanie. Inne z kolei redukują wgłębienia.

Jak widać, zastosowanie bazy hybrydowej ma wiele zalet, a konsekwencje z pominięcia jej nałożenia w manicure niesie nieprzyjemne konsekwencje zdrowotne i pielęgnacyjne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *