Czy opłaca się kupować dietę pudełkową? 

Diety pudełkowe to posiłki gotowe do spożycia, dostarczane codziennie rano pod drzwi klientów. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że nie trzeba spędzać czasu na gotowaniu i zmywaniu naczyń – jest to duża oszczędność czasu. Pojemniki, w których dostarczane są dania, można podgrzewać w mikrofalówkach, więc będąc na takiej diecie, nie trzeba nawet korzystać z talerzy. Jednak czy poza wymiarem oszczędności czasu, opłaca się kupować dietę pudełkową?

Co łączy Dodę, mistera Polski 2014 i influencerów? 

Celebrytów, aktorów i blogerów, o których życiu możemy poczytać na portalach plotkarskich, łączy dieta pudełkowa. Albo korzystają z usług tej samej firmy, albo sami otworzyli swoje firmy cateringowo-dietetyczne. Czy słyszałyście już, że Perfekcyjna Pani Domu też uruchomiła swoje zestawy posiłków, które są dostarczane pod drzwi klientów? Wiecie, co to oznacza? Że diety pudełkowe to niezły biznes – przecież gdyby nie cieszyły się popularnością wśród klientów, nikt nie otwierałby nowych diet pudełkowych. 

Kto powinien zdecydować się na dietę pudełkową? 

Najprościej będzie odpowiedzieć krótko i wprost: diety pudełkowe ucieszą wszystkich! Wyjątkiem będą osoby, które lubią gotować – pozbawienie ich tej przyjemności byłoby po prostu nieludzkie. 

Decydując się na dietę pudełkową, można wybrać nie tylko kaloryczność i rodzaj dań, ale także ilość posiłków w ciągu dnia. Jeśli zatem odchudzanie i wysmuklenie sylwetki nie jest jedynym warunkiem, który bierzesz pod uwagę przy zastanawianiu się nad zakupem cateringu dietetycznego, pomyśl o tym, że:

  • zaczniesz jeść regularnie – z reguły będzie 5 posiłków dziennie. Koniec z kawą na śniadanie i obiadem w formie kanapki. 
  • możesz dowolnie komponować posiłki, nawet jeśli codziennie na śniadanie masz ochotę na owsiankę, a na obiad najchętniej zjadasz zupę! Teraz nikt z domowników nie będzie już kręcił nosem, że nie lubi pomidorówki albo dlaczego na kolację znowu są kanapki z żółtym serem. I wcale nie chodzi tu o to, że gotujesz dwa albo trzy razy więcej, żeby każdemu dogodzić – po prostu Twoje ulubione dania są Ci dostarczane pod drzwi, nie musisz ich przyrządzać, więc masz czas na gotowanie zgodnie z sugestiami Twoich bliskich (nawet jeśli macie inne spojrzenie na zdrowy i zbilansowany jadłospis), 
  • przestaniesz marnować pieniądze na zakupach – przecież zawsze coś spoza listy trafia do wózka zakupowego. Promocyjna czekolada albo odtłuszczone chipsy, albo 2 kilogramy winogron, bo akurat trwała na nie wyjątkowa promocja… 
  • jeśli gotujesz tylko dla siebie, możesz w ogóle zapomnieć o zakupach – chyba, że skończy Ci się kawa albo mleko do kawy. Nie musisz zastanawiać się, co musisz kupić, żeby ugotować swoje ulubione curry z kurczakiem, bo zostanie ci ono dostarczone jako przygotowane już danie w najbliższy czwartek!
  • I znowu, jeśli mieszkasz sama i gotujesz tylko dla siebie, to już nie musisz zmywać po obiedzie – a wiemy, jak trudno umyć garnek po przypalonym ryżu! 

Czy opłaca się kupić dietę pudełkową?

Naszym zdaniem opłaca się zamówić dietę pudełkową. Przelicz wszystkie zakupy, kostki do zmywarki, energię potrzebną do przyrządzenia posiłków – to jest naprawdę dużo więcej, niż koszt miesięcznych dostaw jedzenia z cateringu dietetycznego. Możesz też próbować oszacować swój czas, jaki poświęcasz na zaplanowanie menu, zakupy, przygotowanie i podanie posiłków, a następnie posprzątanie pojedzeniu. 

To kiedy zaczynacie swoją przygodę z dietą pudełkową? Od poniedziałku, czy od pierwszego? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *