Czy warto kupić dziecku klocki PlusPlus?

Firma Plus Plus, to pochodzący z Danii, producent klocków oraz różnych gier, które przeznaczone są dla dzieci. Te właśnie klocki w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużą popularnością, a na uwagę zwraca uwagę fakt, że wszystkie wykonane są z materiałów, w których nie ma żadnych szkodliwych substancji, takich jak chociażby ftalany. Co jeszcze wyróżnia klocki Plus Plus i czy warto kupić je dla dziecka?

Tym, co wyróżnia te właśnie klocki jest to, że mają one bardzo ciekawe kształty, dzięki czemu możemy tworzyć płaskie, czy też nawet przestrzenne konstrukcje. Dzięki temu, znacznie rozwija się kreatywność, zdolności manualne, jak również wyobraźnia przestrzenna dziecka. Klocki te możemy znaleźć zarówno w wersji mini, które zawierają 70 elementów, jak i formie dużego zestawu, na które składać się może nawet 700 klocków. Do tego, możemy zakupić klocki wyposażone w płytkę konstrukcyjną, które będą doskonałym rozwiązaniem, na przykład w czasie podróży.

Klocki PlusPlus midi

Ta właśnie linia klocków, jest przeznaczona głównie dla tych najmniejszych dzieci. Bez wątpienia, jej największą zaletą jest duży rozmiar elementów, które znajdują się w zestawie – są to duże klocki PlusPlus przeznaczone dla małych dzieci. Klocki midi, dzięki swojej wielkości sprawiają, że mogą bez problemu bawić się nimi dzieci od roczku w wzwyż i nie ma ryzyka, że jakiś element został połknięty. Elementy mają wymiar 50 mm, co nie tylko uniemożliwia ich połknięcie, ale również znacznie ułatwia posługiwanie się nimi przez dzieci. Te właśnie klocki, ponadto znajdziemy w wielu różnych ciekawych wzorach. Każdy zestaw pozwala na stworzenie obrazka 2D, czy też 3D. Będzie to doskonały prezent dla rocznego dziecka, ponieważ zapewni dużo zabawy, a do tego wspomoże rozwój dziecka. Zawsze do każdego stawu klocków jest dodawana instrukcja, gdzie zamieszczone są również ciekawe inspiracje na wykorzystanie klocków. Dzięki temu, dziecko będzie miało mnóstwo pomysłów na zabawę i tworzyło będzie ciekawe wzory.

Klocki PlusPlus mini

Ta właśnie seria klocków konstrukcyjnych PlusPlus mini, przygotowana jest dla dzieci nieco starszych. Są one dedykowane głownie dla wieku 3 plus. Jest to spowodowane rozmiarem elementów, których rozmiar jest mniejszy, aniżeli tych znajdujących się w serii midi. Występują one w rozmiarze 20 mm i umożliwiają zbudowanie zdecydowanie bardziej skomplikowanych konstrukcji, aniżeli przy wersji midi. Tutaj ponadto jest podział na rodzaj serii ze względu na kolory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *